Ajda Pekkan Konseri

2004 yazında Harbiye Açıkhava Konserleri’nde yer gösterici olarak görev yaptım. 28 Temmuz 2004’teki Ajda Pekkan konseri ise hayatımın en güzel gecelerinden birini yaşatan konserdi.

...

2004 yazında Harbiye Açıkhava Konserleri’nde yer gösterici olarak görev yaptım…

28 Temmuz 2004’de Ajda PEKKAN konseri vardı ve arkadaşım Işıl’ın Ajda delisi olduğunu çok iyi biliyordum ama Işıl’ın İstanbul’da olduğunu bilmiyordum. Mesaj attım kendisine, hem halini hatırını sormak hem de her neredeyse biraz kıskandırayım diye. Kendisiyle görüşmeyeli 1,5 ay oluyordu nerdeyse. Neyse attım mesajı, birkaç dakika içerisinde cevap geldi. İstanbul’daymış ve kendisini konsere sokmamı istedi. Ben biraz garip olmuştum yani 3 dakika önce deselerdi ki sen akşama Işıl’ı göreceksin, güler geçerdim sadece. İşte hayat bu, sürprizlerle dolu.

Kapılar açıldıktan 10 dakika sonra Işıl geldi, ama ne geliş… TOG’dan arkadaşlar bu gönüllü mü, bizden mi demeye başladılar çünkü gerçekten çok güzeldi. Şuan nasıl bir güzellik olduğunu anlatabilecek kadar büyük bir yazar değilim. Hani derler ya “Anlatılmaz Yaşanır!” diye, işte öyle bir şey…

Konser saat 21:00’de başladı, ben hemen Işıl’ı alıp C sırasının yanındaki merdivenlere, sahneyi en yakından izleyebileceğimiz yere götürdüm. Işıl çok mutluydu ve ben de doğal olarak. Mutluluk böyle böyle bulaşıcı olabilen bir şey değil midir zaten?

Konser sona erdi, biz tabii bol bol fotoğraf çektik. Saat 01.00 gibi onu evine bıraktım, bir kez daha teşekkür etti. Annesi ve teyzesi balkondaydı, onlara Ajda’nın gerçekten çok uzun olan bacaklarını anlatırken küçük bir çocuk gibiydi. Sokağın ortasında annesine Ajda’nın çok güzel olduğunu bağıra bağıra söylediğinde annesinin tepkisi “Sen ondan çok daha güzelsin Işılım!”

Haklısın üstat, haklısın…

comments powered by Disqus