Iyi Gunler Servet Ogretmenim - 3

İyi Günler Öğretmenim,
Öğretmenim diyorum çünkü siz bana ve aileme birçok şey öğrettiniz ve bunların hiçbiri gereksiz ya da yanlış değildi. Epostalarımda sizi övmek adına özel bir uğraş göstermiyorum yazdıklarım hissettiklerimdir. Dilerim bu uzun olacağını şimdiden tahmin ettiğim epostamı sıkılmadan okursunuz. Tahmin ediyorum çünkü evimde internet bağlantısı olmadığı için internet evlerine gidince yapacaklarımı ve atacağım epostaları önceden kafamda oluşturuyorum sonra yolluyorum.
Öğretmenim dün akşam devletimizin harcadığı değerli askerlerimizden biri ile "28 Şubat" üzerine bir program yaptığınızı biliyorum. Programınızı özür dilerim ki dinleyemedim. Ders çalışmam gerekiyordu. Ama annemler programınızı yüksek sesle dinlediler ("yüksek sesle"yi belirtmek istedim çünkü üst katımızdaki ev sahiplerimiz 80 yaşlarında bir çift olduğundan azıcık seslerden bile rahatsız oluyorlar ve bu yüzden annem evde ses çıkaran nesneleri saat 20.00'dan itibaren epeyce kısıyor). Programınıza hayran olmuşlar her zaman ki gibi.
Gençliğinizde Hacettepe'den Ankara Üniversitesi'ne iniverirmişsiniz. Bu durum benim tebessüm etmeme neden oldu çünkü şuan sizin radyonuzu ve sizi hayranlıkla dinleyen babam, o zamanlar sizin karşı cephenizde ülkücüler güruhunda yer alan biri imiş. Okuduğu akademinin de başkanı olan Babam zamanında pek fazla aktifmiş. Ama adlarına aktiflik yaptığı yapıdan hıyanet görünce herşeyi bırakmış. Şuan hala vatanını milletini seven ama şekilci ülkücülerden bir hayli uzak bir insan. Gerçek bir insan. Kendisini fazlasıyla üzüyorum, bunu biliyorum. Neyse devam edeyim.
Annem tam bir anne. Bir anneden çok daha fazlası bir arkadaş, bir öğretmen. Mesleği de öğretmen zaten ama ablam doğuncaya kadar staj yapmış olmasına rağmen öğretmenliğe başlamamış. Adı, gençlik yıllarında Cumhuriyet Gazetesi'nde "Yoldaş Mahinur Ülkücüler Tarafından Kaçırıldı" tarzında başlıklı bir haberle anılmış. Habere konu olan olay şahsıma anlatılmış bir olay ama özel olduğu için aktarmak istemiyorum. Canım Annecim, asla makyaj yapmayan, ayakkabısının altı delinmeden ayakkabı değiştirmeyen, namusuna canından daha çok önem veren Atatürkçü bir insandır. Hatta annemin bir sözü çok hoşuma gider. Kızlar üzerine söylediği bir söz bu. "Bir kızın en büyük hazinesi öpülmemiş dudaklarıdır." der annem ve hep namuslu ve şerefli olmanın öneminden bahseder. Ve üzülerek söylüyorum ki annemin sözünü dinlemediğim her durumda yanlış yaptım ve seferinde üzülerek "Anneler bilir." deyip pişman olabildim.
Babamı pek üzdüğümü söylemiştim epostamın başında. Evet gerçekten çok üzüyorum. Nedenini sizinle paylaşmak istiyorum öğretmenim.
Ben Ankara Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nin ortaokul bitiminde Bursa Fen Lisesi'ni kazandım ve oraya geçtim ve Fen Lisesi'ni Lise 1'i 4.57, Lise 2'i 5.00, Lise 3'i 5.00 ortalamalarla geçtim, kopya çekmekten nefret ederim. Her kopya çekme hissi geldiğinde aklıma Hz.Muhammed(SAV)in bir hadisi gelir : "Alnınızın akıyla kazandığınız küçük bir şey, haksız olarak kazandığınız büyük bir şeyden daha makbuldür.". Bana annemle babam hem milli hem de dini terbiye ile yetiştirdiler ve sırf bu bile annemle ve babamla gurur duymam için bana yetiyor. En son lisemden bahsetmiştim. Orada öğretmenlerim tarafından sevilirdim, ki her zaman öğretmenlerim beni sevmiştir.
Üniversite sınavında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ne girdim. Ancak başarılarım burada sekteye uğradı. Aslında benim tembelliğimden kaynaklandı ve ne yazık ki şuan 2.sınıf olmam gerekirken halen Hazırlığım. Kendimden utanıyorum çünkü yaşım 21 oldu ve hala aileme bağlı yaşıyorum. Az önce İngilizce kursundan çıktım ve size bu epostayı atabilmek için internet evlerinden birine girdim.
Epostamın devamını yarın atmak zorundayım çünkü internet evinin kapanma vakti geldi.
Dilerim epostamı okumuşsunuzdur, ama okumamışsanız da canınız sağolsun.
İyi ki varsınız...
Bir de unutmadan bir ay önceki epostamda sitenizi yeniden tasarlamak istediğimi ve sizlere daha güzel bir site hediye etmek istediğimi söylemiştim. Sizden herhangi bir cevap gelmedi ama yine de ben bir site tasarımı yaptım ve 1 hafta içinde yaptığım sitenin arayüzünü size yolayacağım. Dilerim beğenirsiniz. Size ve EkinSu Radyo'ya en iyiler layık çünkü...
Sağlıcakla kalın Öğretmenim,
Saygılarımla...

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...