Bir Yardim Cagrisi

(Boğaziçi Üniversitesi'ndeki Danışmanım, Yrd. Doç. Dr. Kutay Orakçal'a yollamış olduğum epostanın bir kopyası.)

İyi Günler Hocam,

Sizinle gerçekten önemli bir problemimi paylaşmak istiyorum. Dilerim epostamı sonuna dek okur ve bana yardımcı olursunuz, çunku bu gerçekten çok mühim. Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkürler...

Bu yıl benim okuldaki dördüncü senem ama halen birinci sınıfım. Üç yılım hazırlıkla geçti. Bu başlangıç ile problemimin ne olduğunu eminim anlamışsınızdır.

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki öğrencilik hayatım dışında üzerime aldığım sorumlulukları hakkı ile yerine getirdim.

Ankara Alparslan İlkokulu ile başlayan eğitim-öğretim sürecim, Ankara Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi, Bursa Fen Lisesi ve son olarak Boğaziçi Üniversitesi ile devam etti.

İlkokulda, Anadolu Lisesinde ve Fen Lisesinde gayet başarılı bir öğrenciydim. Anadolu Lisesi ortalamam 4.78, Fen Lisesi ortalamam ise 4.85 idi.

Basarili bir öğrenci olmamin yanı sıra, saygı duyulan görüşlerine değer verilen birisi de oldum.

Boğaziçi Üniversitesi'nin hazırlık senesindeki rahatlığım bana pahalıya patladı;
İlk sene geçemedim. Bu durum ortamdan soğumama hayli yetti.
2005 senesinde Afete Hazırlık Derneği altında Afet Grubu Organizatoru ve Deprem Eğitmeni olarak 150 üniversite öğrencisine 8'er saatlik, 20.000 ilköğretim öğrencisine ise 1'er saatlik eğitimler verdim. Prof.Dr.Ahmet Mete Işıkara ile çalışıp üstüme aldığım sorumlulukların hepsini fazlası ile yerine getirdim.
Geçen sene B ile hazırlığı geçerek bu yılın başında bölümüme başladım.

Bu süreç içerisinde kişisel olarak olgunluğumun gözle görulecek şekilde artması ve zekam nedeni ile çeşitli büyük topluluklardan da teklifler aldım.

Ama bu kalitem ve başarım maalesef okul derslerim için geçerli değil...

İlk dönem aldığım 5 dersin 3ünden kaldım. MATH101 dersini ise bir kez daha alacağım kesinleşti gibi...

Sizden isteğim bana sorumluluk yüklemeniz, beni kontrol altına almanız. "Bu yaşa gelmişsin, daha otokontrolü öğrenemedin mi?" diyebilirsiniz, haklısınız! Ama sizden rica ediyorum...

Bu durum bir kara deliğe dönüşmeye başladı. Şevkim gün geçtikçe daha fazla kırılıyor ve daha fazla içime dönmeye başlıyorum. Ve bu durum psikolojimi de ciddi manada tehdit ediyor.

Rica ediyorum lütfen beni bu içimde bulunduğum durumdan kurtulmam da yardımcı olun.

Lütfen...

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...