Unutulmaz Bir Gun ve 10 Arkadas

( Toplum Gönüllüleri İnternet Sitesi'nde de yayınlanmakta olan 17.01.2005 tarihli yazım... )

Gün, saat 09:00'da Mecidiyeköy Metro çıkışında başladı. Suita, Gizem, Özge, Şule, Mehmet, Oğuz, Samet, Cengiz, Emrah ve Ümit burada buluştu. Herkes çok istekliydi ve gözlerde okunan ortak soru "Ne yapacağız?" idi. Elbette birçok şey yapacaktık ve işte bir proje daha başlamıştı.

Bu 10 kişi aslında 15 kişi falan olacaktı ama bazılarımız uyuyakalmış, bazılarımız ise hava değişimlerinden olumsuz etkilenmiş, hasta olmuştu (Sevgili arkadaşımız Özlem Balakoğlu, rahatsızlığı nedeniyle çok istemesine rağmen eğitime katılamadı. Kendisine Geçmiş Olsun dileklerimizi gönderiyoruz).

Her neyse, bu 10 kişi bir şekilde bir araya gelmişti ve neredeyse birbirlerini hiç tanımıyorlardı. Bu "önemli insanlar"ı biraraya getiren, TOG çatısıydı. 10 kişi burada buluşup AHDER'e ulaştı. AHDER'den Ersin, bizi gayet sıcak bir şekilde karşıladı, hemencecik eğitimlere geçtik. Eğitim demek aslında biraz haksızlık olur. Daha çok bir arkadaş buluşmasını anımsatıyordu; her TOG buluşmasında olduğu gibi...

İlk ara verildiğinde Oğuz, ofisin ortasında boylu boyunca yere kapaklanarak, yerleri öptü. Uçuşunu ve düşüşünü kimse anlamadı; ama tek anlaşılan şey, Oğuz'u bir yerlere sabitlemek gerektiğiydi. Çünkü buluşmaya gelmeden önce de yaya olarak virajı alamamış ve yerleri öpmüştü!

Öğle molası verildiğinde Özge tüm çaylı fincanları adam akıllı yıkamıştı. Tabii kimse bu işe de akıl erdiremedi. Yani durulamak varken yıkamak niyeydi? Ama yine de teşekkürler :)

"10 arkadaş", sandviçlerini yedi ve eğitime devam etti. Eğitimler bitti ve küçük bir sınav uygulandı. Aslında buna da sınav demek doğru değil. Biraz tecrübe olması için sırayla küçük sunumlar yaptık. Ve bu "10 arkadaş", 27 Ocak 2005 Perşembe günü saat 17:00'de AHDER'de buluşmak üzere sözleştiler.

Birbirini neredeyse hiç tanımayan "10 kişi", "10 arkadaş" oluvermişti ve belki de bu nedenle bu grubun ismine "A Grubu" dendi; kim bilebilir ki?! Hepinize çok teşekkürler "arkadaşlar"! Bizim için önemlisiniz!

İşte "10 Arkadaş":
Cengiz Atmaca - Anadolu Üniversitesi
Emrah Uçar - İstanbul Üniversitesi
Gizem Paksoy - İstanbul Üniversitesi
Mehmet Aladağlı - Galatasaray Üniversitesi
Oğuz Kaan Çağatay Kılınç - Boğaziçi Üniversitesi
Özge Yürürdurmaz - Marmara Üniversitesi
Samet Özgündüz - Yıldız Teknik Üniversitesi
Suita Razakova - Marmara Üniversitesi
Şule Altundağ - Marmara Üniversitesi
Ümit Güvenç - İstanbul Üniversitesi

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...