Artik AHDER Icin Calisiyorum

AHDER (Afetlere Hazırlık Derneği), 1999 depreminden sonra kurulmuş bir dernek. Onursal Başkanı Prof.Dr.Ahmet Mete Işıkara (Deprem Dede). 2005 senesinde Deprem Eğitmeni olarak AHDER bünyesinde çalışmış ve dernek çalışanları ile sıkı ilişkilerim olmuştu. Bu ilişkilerim aradan geçen süreçte hiç mi hiç kopmadı çünkü dernek kurucularından Ersin ve Nazan Satı çifti çok tatlı ve zeki insanlar. Yanlarında olmak sizi rahatlatıyor, açıkçası beni çok rahatlatıyor.

AHDER'in, Afete Hazırlık Derneği olduğunu söylemiştim. Peki bu anlamda ne yaparlar? 7'den 77'ye herkese eğitimler veren bir dernek. Ancak "dernek" deyince benim aklıma; bir sürü gereksiz unsur üzerine kurulmuş, hiçbir şey yapmadan oturan insanlar geliyor. Ama AHDER bu izlenimden hayli uzak, hatta uzaktan yakından alakası yok.

AHDER'de 7/24 projeler üretilir. Tabii üretilmekle kalmaz, uygulamaya da konulur. Hatta o kadar çok uygulanmış ve uygulanmakta olan proje vardır ki, projeler bin koldan ilerler ama listele deseniz listelenemez çünkü proje yapmaktan rapor tutmaya fırsat bulunamamıştır.

AHDER, bugüne kadar yüzbinlerce insana eğitim verdi ve yüzbinlerce hatta milyonlarca kitap dağıttı. Tüm çalışmalar afetler gelmeden önce gereken önlemlerin alınması ve kayıpların azaltılmasına yönelikti.

İşte yukarıda kısaca bahsetmeye çalıştığım AHDER'in bir internet sitesi var ama aslında yok. Yani 6 ayda bir belki güncellenen ve yaklaşık 50 kadar html sayfasından oluşan ufak bir site. Bu kadar yoğun olarak çalışan, proje üreten, uygulayan bir derneğin ihtiyaçlarını karşılamaktan bir hayli uzak ve acilen düzenlenmesi gerekiyor(du).

İşte tam bu noktada benim görevim 1 Şubat 2008 Cuma günü itibariyle başlamış bulunuyor. AHDER'de www.ahder.org ve alt sitelerinin yapımı, tasarımı, geliştirilmesi ve tanıtılması alanlarında çalışacağım. Tüm bunlarla birlikte elbette internet sitemiz etkileşimli uygulamaların geliştirilmesi ve geliştirilmesinin sağlanması görevlerinde bulunacağım.

Dilerim verimli çalışmalarımızın sunumlarını da en az çalışmalarımız kadar yeterli bir şekilde yapmakta başarılı oluruz.

Bana İyi Çalışmalar ;)

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...