Ben Bir Tuhafim

Sevgilim ile aramda hiçbir gizlimiz yoktur. (Gerçi bazıları bunu "güvensizlik" ya da "özel hayata saygısızlık" olarak algılasa da, şahsen benim için tek bir parça olmak anlamına geliyor. Bu tamamen bambaşka bir yazının konusu.) Bu şeffaflık neticesinde birbirimizin her türlü hesabına rahatlıkla giriş çıkış yapabiliriz. Eposta hesapları, banka hesapları ya da diğerleri. Önemli değil. İkimiz de birbirimizin şifrelerini biliriz, bazen birbirimizin şifrelerini belirleriz, falan filan...

Bugün Sevgilim'in eposta hesabına girdiğimde ailesine dört haneli maaşından üç haneli bir miktarı transfer ettiğini gördüm. Önceden de buna benzer bir ya da birkaç transfer görmüştüm. Ve merakımı yenemeyip Sevgilim'e bu transferlerin nedenini sordum. Bana verdiği cevap oldukça basitti, ama benim için oldukça tuhaf;

"Beni bu yaşıma kadar en iyi şekilde büyüttüler. Bir dediğimi iki etmediler. Onlara vefa borcum var. Vefa borcumun bir kısmını bu şekilde ödemeye çalışıyorum."

Bu cevap benim kendimle yüzleşmemi sağladı. "Ben olsam yapar mıydım?" dedim. Evet bir kez yaptım, babamın bizim için yapmak zorunda kaldığı üç haneli kredi kartı borcunun bir taksidini ödemiştim.

Ama uzun süreli yapabilir miydim? Ya da ileride (inşallah) yüksek maaş aldığım zamanlarda, gelirimin bir kısmını aileme gönderecek miydim?

Dürüst olmak gerekirse, bana tuhaf geldi. Dün ki yazımda da demiştim. Benim için "aile kavramı" biraz garip. Annem ile babamı, ebeveynlerim olarak gördüğüm için değil dostum olarak gördüğüm için seviyorum. Elbette ebeveyn olarak da mükemmeller. Ancak dediğim gibi benim aile kavramım biraz karmaşık, hatta yok. Bu nedenle düzenli olarak maaşımın üçte birini (Sevgilim'in yaptığı gibi) ailemle paylaşabilir miydim? Yapabilir miydim?

Cevabımı kendime yakıştıramadım ama YAPAMAZDIM...

Evet, gerçekten bir tuhafım. Üstüne en az tuhaf olduğum kadar da bencil. Açıkçası bu konuda kendimden utandım.

Ama hayat felsefelerimden biri şudur: Kusurlarımızı ve eksikliklerimizi kabul etmeliyiz. Ben de bu eksikliğimi dilerim hayatımın ileri ki günlerinde aşacağım. Bu eksikliğimi kapatmamda ise eminim Sevgilim bana fazlasıyla destek ve örnek olacaktır.

Bana kattıkların için sana teşekkür ederim Sevgilim, Seni Çok Seviyorum...

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...