AXE ve Kizlari...

Pazar günü, güzeller güzeli Sevgilim ile Bebek Sahili'nde güzel havanın keyfini çıkarırken yanımızdan 3 tane AXE kızı geçti. Sevgilimin tepkisi "Bunlar kim ki?" oldu, benimse cevabım "Bunlar AXE kızları. Deodarant ve parfüm reklamları yaparlar. Bazen motorsikletlerle, bazen de çok özel araçlarla şehrin sokaklarına dağılırlar." idi.

Birkaç metre gitmedik, bahsettiğim o özel araçlardan bir tanesini gördük; AXE Kızları, bu sefer beyaz bir limuzinle dolaşıyorlardı.

AXE dikkat çekmeyi biliyor. Gerek televizyon reklamları ile, gerekse diğer tanıtım araçları ile başarılı işler çıkarıyorlar. Gerçi seksiliğin ve cinselliğin ön planda olduğu reklamlarında, güzel kızlar ve yakışıklı erkeklerle işin içinden kolaylıkla sıyrılıyorlar.

Aslında reklamın başarısı; reklamın ne kadar çok izlendiği ile değil, reklam aracılığı ile gelen yeni tüketicilerle ortaya çıkar. Şahsen; AXE reklamlarını severek izlesem de, ömrü hayatım boyunca bir kez bile AXE kullandığımı hatırlamıyorum. Bu durumda; güzel reklamlarının ve reklam kızlarının, başarılı olamadığını da rahatlıkla söyleyebilirim.

Ülkemizde henüz gösterime girmemiş olsa da, www.axevice.com adresinde gösterimde olan "The Axe Vice Naughty To Nice Program" isimli reklam bir hayli ilginç. Güzellikleri ile çeşitli problemlere neden olan kızlar, adalet tarafından yargılanıp özel bir cezaya çarptırılıyorlar. Bu reklamda AXE; başta kendisi ile dalga geçiyor, sonra tek bir ekranla "yaptık yine yapacağımızı" diyor. Ancak reklamın komik ama saçma olması gerçeği değişmiyor.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...