Ben Mutsuzken Mutlu Olmasinlar

Bugün fark ettim ki bu konuda inanılmaz bencilim. Düşündüğümden de öte bencilim.

Ben bir şekilde mutsuz olmuşsam, bu mutsuzluğa neden olan ya da neden olmasa bile konuyla ilgili bir ilişkisi olan kişilerin mutlu olmalarını istemiyorum. Hatta sadece istememekle kalmıyor, onları da mutsuz etmek için elimden geleni yapıyorum.

Bir zaman öncesine kadar "kendimi insanların mutluluğuna adadım" derken, kendimi şimdi burada bulmak. Ama şimdi düşünüyorum ki, aslında değişmedim. Sadece kendimi kandırmışım. Mutlu ettiklerime dönüp bir baktığımda bir taraflarda acısını fazlası ile çıkarmışım. Almadan verdiklerimi, faizi ile geri almışım.

Diyebilirsiniz ki, "Herkes mutsuz olduğu vakit etrafa negatif enerji saçar. Senin ki abartılacak bir şey değil."...

Ama benim bahsettiğim tam olarak negatif enerji değil. Negatif enerji, mutsuz olan kişinin iç karamsarlığının dışa yansıması ve etrafını da bu şekilde karamsarlaştırmasıdır. Biraz öfke, biraz bağırma ile mutsuzluğun derecesi gösterilebilir. Ama bu negatif enerji etrafa saçılırken ekstra bir güç harcanmaz.

Benim durumumda ise; negatif enerjinin yanında nefret ve intikam planları da etrafa saçılmakta. Ancak mutsuzluğum iki farklı şekilde gösteriyor bu karanlık yüzünü.

  • Normal Mutsuzluk ve Negatif Enerji (Birebir Yansıtma) : Herhangi bir konuda mutsuz olduğum anda, negatif enerji saçılımı başlıyor hemen. Yüzüm asılıyor, keyfim kaçıyor, yani olağan döngüler oluşuyor. Ancak bunun yanında; mutsuz olduğumu ilgili kişilere her fırsatta göstererek onları da mutsuz etmeye çalışıyorum. Beni düşünen bir kişi ise ama o anda ki mutsuzluğuma rağmen mutlu ise, onun da üzülmesini sağlayacak yeni suni olaylar yaratıyorum. Beni düşünmeyen bir kişi ise, onun da keyfini kaçıracak şekilde sert tepkiler veriyorum.
  • Sahte Mutluluk ve Sahte Pozitif Enerji (Geciktirilmiş Yansıtma) : Ortada mutlu olmamı sağlayacak ufak nedenler varsa negatif enerji, kendini ekstra pozitif enerjiye dönüştürüyor. Yüzüm eskisinden daha fazla gülüyor, keyfim daha da artıyor. Eğer tüm sahteliği gerçekliğe dönüştürebilecek yeterli mutluluk nedenine sahip olamazsam aynı modda devam ediyorum. Keyfimi kaçıracak en ufak bir şey olursa, biriken tüm mutsuzluğum bir anda ortaya çıkıyor. Bir anda sessizleşip çevremdekileri "Şimdi ne oldu?" soruları ile baş başa bırakırken, beynimde mutsuzluğumla ilgisi olan kişiler hakkında kısa ya da uzun vadeli "faizle mutsuzluk geri ödemesi" planlarını kurmaya başlıyorum.

Bu bencilliğimi fark etmiş olmak güzel, böyle bir bencilliğimin olması ise çok fena.

Karanlık bir günde, yeni bir farkındalık daha...

Dilerim farkına vardıklarım negatif şeyler dahi olsa, bana katkıları pozitif olur...

Sevgiler...

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...