Bugun Onemli Bir Secim Yaptim

Ben bir epilepsi hastasıyım. Epilepsi hastaları, doktorlarının kontrolünde belli bir süre (uzun bir süre) ilaç tedavisi görürler. Sonrasında herhangi bir kriz geçirmezlerse, ya ilaç tedavisi az dozajda devam eder ya da ilaç tamamen bırakılır. Ben bir epilepsi hastası olduğumdan ötürü, benim de kullandığım bir ilaç var: Depakin Chrono 500 mg.

Bu ilacı, sürekli ve atlamadan kullanmam gerçekten çok ama çok önemli. Ufak bir ara tüm tedavi sürecini en başına çekebiliyor. Tedavi sürelerinin 5 yıl gibi uzun zaman dilimleri olduğunu göz önüne alacak olursak durumun önemini daha iyi kavrayabiliriz.

Son zamanlarda içinde bulunduğum buhranlardan ve yaşamımın bir türlü düzene girmeyişinden ötürü ilacımı sağlıklı bir şekilde kullanamamaktaydım. Ancak son bir aydır (ki bu benim için iyi bir süre), düzenli bir şekilde götürüyorum ve ilacımı hiç aksatmıyorum.

Gelelim benim için önemli olan seçimime;

Bugün cebimde 20 liram vardı. İlacın bedeli, 18,5 lira. Onun dışında tek bir kuruşum bile yok. İşte tam bu anda bahsettiğim önemli seçimimi yapıp paramı ilacımı yatırdım, çünkü bitmişti ve almam gerekiyordu. 2 ay önce olsa, elimdeki para ile ilaç değil yiyecek alırdım. Şimdi ise ilaç alıyorum.

Ne mi yedim?

1,5 liraya bir sandviç yaptırdım. Onu yedim. Şuan açım, odada kuru bir ekmek buldum onu yiyorum.

Yarın mı?

Buluruz elbet bir çare... :)

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...