Gunaydin Turkiye - 23 Haziran 2008 Pazartesi

Merhabalar Okurlarım...

Bu benim bugünden itibaren yazmaya başladığım "Uyan Türkiyem!" yazılarımdan ilki. Sizlere günaydın derken, kendime de günü ve hayatı aydırmaya çalışacağım. Bu yazılara başlamak için bugünü seçtim, çünkü benim için çok çok özel bir dönem başlıyor;

Ya Herşey Sona Erecek, Ya da Tüm Umutlar Yeniden Doğacak...

Bugün Boğaziçi Üniversitesi Yaz Okulu'nun ilk günü ve saat 09:00'da dersim var. Haftanın 4 günü, saat 07:30 gibi kalkmam lazım. Bu da gece yatmak için 01:00'i geçirmem gerektiği anlamına geliyor ki ikisi birleşince voltranı oluşturmuyor ama uyku yönünden yaşamımı düzene koyuyor.

09.00 - 13.00 arası derslerim, 13.00'dan sonra da lablarım olduğundan ve hepsi kafa gerektirdiğinden yemek yemem gerekiyor. Bu kadar düzenli işleyen ders programı benim yemek yeme zamanı alışkanlıklarımı da düzene koyacak.

Bu yaz CHEM105 (Kimya) ve PHYS130 (Fizik) derslerini alıyorum. Bunlar gelecek yıl derslerini kilitlemekteler, yani bu dersler olmadan gelecek yıl ki dersleri alamıyorum. Bunları başarı ile geçtiğim takdirde, ortalamamda ciddi derecede artış olmakla birlikte gelecek yıl ders alımı konusunda elim rahatlayacak.

Ve 6 haftalık bu özel dönemi başarı ile atlatabilirsem (en az B harf notu almak istiyorum), eğitim ve öğretimimin devamı konusunda sönmekte olan umutlar yeniden canlanacak.

Dilerim tüm isteklerime güzelliklerle bir şekilde kavuşurum...

Haftasonuna göz atacak olursam;

21 Haziran 2008 tarihinde Canım Sev'g'ilim ile tanışmamızın 3.yılını da kutlamış olduk. Bana yaşamın tüm renklerini sunan Müstakbel Eşime buradan kocaman öpücükler. Dilerim daha nice yillarin haberlerini de sizlerle buradan paylaşmak nasip olur.

Cuma günü muhteşem bir maç atlattık. Bittik derken dirildik ve Hırvatistan'ı da Avrıpa kupasının dışına ittik. Çarşamba Almanya ile karşılıyoruz, dualarım seninle Milli Takımım.

Maçlar nedeni ile Türkiye gündemi şuan maç atmosferine kilitlenmiş durumda, ancak arada gözüme batanlar da yok değil.

Elektriğe rekor zam geliyormuş, gaz lambalı günlere dönüş başlasın. Paranız yoksa tabii, gariptir ülkemin o kadar da fakir olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Vara yoğa deli gibi para harcayabiliyoruz. Yoksa bizi kredi kartlarımı kurtarıyor ne? Onlar da balonu ne zaman patlayacak merak ediyorum.

Rektör atamaları yapılacak, üniversiteler adaylarını gönderdi. Boğaziçi Üniversitesi'nin sevilen dekanı Kadri Özçaldıran seçilmiş. Hayırlı olsun, dileklerimiz onun seçilmesinden yanaydı. Öğrencilerle iç içe ve sempatik birisi. Şuan ki rektörümüzün yüzünü gören bir Allahın kulu görmek nasip olmadı. Gören cennetlik oluyormuş diyorlar ama cennetlik olan da çıkmadı bizden, tüh yine cehennemde yanacağız demek ki.

Ülkemizin bir köşesinden bir tecavüz haberi, bu sefer manşetlere taşındı. Çünkü 17 yaşındaki hatun kişi, 13 yaşındaki çocuğa tecavüz etmişti. Bir de üstüne hamile kalmış. Nasıl bir coşku varmış kızda, cezaevinden çıktıktan sonra kendisi ile evlenecek er kişiye kolaylıklar diliyoruz ve öpüyoruz kendisini. Bir başka öpülesi kişi de Sivas'tan. 11 yaşındaki bir kıza tecavüz etmiş bir herif. Bu herif, 2007-2008 yılında para ile derslere giriyormuş. Kıza üzüldük, dilerim çabuk atlatır travmasını. Herifi de dileriz cezaevinde bir güzel öperler. Onu da öptük...

Ey Okurlarım, hiçbir araç küt diye duramaz ve size çarparsa size zarar verir. Hele bu çarpan şey bir tren ise, sizi sizden alır öte aleme götürür. Gaziantep'teki minibüsün şoförü bu gerçeğin farkında değilmiş ve 8 kişinin ölümünden sorumlu oluvermiş. Başları sağolsun diyoruz ve tebrik ediyoruz kendilerini, düğünden geriye göz yaşı bıraktıkları için.

Ve muhteşem ülkemiz. Yani eğer birbirimize çamur atmak işin içinde olmasa gerçekleri hiç göremeyeceğiz. İ.Melih Gökçek, Ankara'daki arsenikli su tartışmalarında tokatı İzmir'e vurmuş ve iddia etmişti : "İzmir'in suyunda da arsenik var." Dediği doğru çıktı, varmış. Hayırlı olsun arkadaşlar. Hemencecik falınıza bakayım, üç vakte kadar öleceksiniz. Siz zaten ölmüştünüz biliyorum ama yine öleceksiniz. Yahu o değil de, artık yanlış seçilen belediye başkanları üzerine bir bardak bile soğuk su içemeyeceğiz ya ona yanıyorum ben.

Bu sabahlık bu kadar okurlarım.

Sizleri çok seviyorum, en çok da seni Sev'g'ilim....

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...