Epostalarla Dolaşan Rezalet

Yazılarımdan beni takip edenler, siyasi düşüncem hakkında az çok fikir sahibidir. Daha çok AKP kanadına yüklensem de yanlış olduğunu düşündüğüm bir şeyin karşısında her halükarda dururum, ve elbette takdiri hak eden uygulamaları da ayakta alkışlarım.

Bu aralar bir eposta dolaşıyor, başlığı "Aman Saçı Görünmesin". Amaç türbanlı bayanların fotoğraflara yansıyan çelişkileri. Elbette düşünceleri ile yaptıkları tutmayan insanları eleştiriyoruz.

Ama bu amacını aşan bir dağıtım. Bu kişisel haklara müdahaledir ve fotoğrafların sahipleri rahatlıkla bu epostayı dağıtıma açan ve bu şekilde yaymaya devam eden kişilere dava açabilir ve kazanır da.

Taraf mı değiştirdim? Hayır. Ama dağıtılan epostadaki bazı fotoğraflarda kişilerin kimliklerini gizleme gereği duyulmamış.

Bu fotoğrafta bir çiftin öpüşmesi var. Dağıtılan epostada bu arkadaşların yüzleri karalı değil. Kimlikleri açık bir şekilde tespit edilebilir konumdalar. Bu tür fotoğrafların sahte olma ihtimali dahi var. Sahte olmasa bile, yanlışları göstermek adına kimsenin kimliğini bu denli hedef göstererek açık edemezsiniz.

Aynı şekilde bu fotoğrafta da tüm yüzler çok açık bir şekilde dağıtılmakta. Bir yanlış gösterilirken, çok daha büyük bir yanlış yapmak mantık sınırları içerisinde değil.

Ve sinirlerimi alt üst eden, bunu çekene ciddi anlamda lanetlerimi ilettiğim ve buradaki iğrençliğe hiç dikkat edilmeden bilinçsizce dağıtılan fotoğraf. Bu tür fotoğraflara ve videolara, erotik sitelerde bol bol rastlayabilirsiniz. İçimizde yaşayan bir sürü melun köpek tarafından, gerek kendi doymak bilmeyen zevkleri için gerekse diğer yaratıkların iflah olmaz şerefsizliklerini malzeme yapmak için çekilen etek altı görüntülerden bir tanesi olarak tanımlanabilir.

Herhangi bir kadın, gerek eteği kısa olsun gerekse uzun bu türden bir açılıma maruz kalabilir. Bir rüzgar eteğinizi başınıza geçirebilir ya da dikkatsizce oturuvermiş olursunuz. Bilmezsiniz ki yakınınızda bir sapık vardır ve sizi görüntülemek için fırsat kolluyordur. Sizi görüntüleyecektir ve sizi 3'ün 1'ini tutmuş kişilere zevk malzemesi yapacaklardır.

Üstüne üstlük böyle bir fotoğrafı, fotoğraf sahibinin kimliğini gizlemeye ihtiyaç duymadan dağıtmaktadır. Amaç türbanlıların çelişkilerini göstermek iken, kendini akıl almaz bir iğrençliğin ortasına itivermiştir.

Bu epostanın dolaşımına bir son verilmelidir ya da fotoğraftaki kişilerin kimlikleri benim de yaptığım gibi gizlenmelidir. Aksi takdirde bu iğrençlik bilinçsizce topluma aşılanmaya devam edilecektir.

Bu fotoğrafların sahiplerinin de bu epostanın kaynağına ve epostaları dağıtmaya devam eden kişilere dava açabileceklerini belirtmek isterim, bence bir anlamda ders olması açısından bu işin üstüne gidilmesini öneririm.

Saygılarımla...

Özür : Bu bilinçsizlik ve amacı aşan davranışlar sinirlerimi bozduğu için ağzımın ayarı kaçmış olabilir. Bu nedenle özür dilerim.

1 yorum

  1. Bu konuyu ben yazsaydım emin olunuz daha sert bir ifade kullanırdım.

    Artık böyle toplu halde gönderilen maillere bakmıyorum bile. Spam bildiriminde bulunuyorum bir de üstüne. Ahlaksızlıktan başka birşey değildir.

    Bu insanların haklarına bir tecavüzdür ki eminim bunları yapan kişi de bir kaç gün evvel insan hakkı diye miting kovalıyordur. Terbiyesizlik diz boyu anlayacağınız. Burada olay amacından saptırılmış.

    YanıtlaSil

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...