Hoşgeldin 2009 Webware 100 Ödülleri

2007 ve 2008 yıllarında düzenlenen Webware 100 Ödülleri ile, internet kullanıcıları en iyi Web 2.0 uygulamaları ve servislerini seçiyor. Geçen yıl yaklaşık 2 milyon oy kullanılmış olan bu yarışmada, bu yıl bu uygulamalar çok daha iyi yerlere geldi ve bize daha mücadeleci bir yarışma ortamı sağladı.

6 Mart 2009 tarihine kadar aday olunabilecek yarışmada, oylama 31 Mart 2009'da başlayacak. Sonuçlar ise 19 Mayıs 2009'da açıklanacak.

Kullanıcıların oylayabileceği 10 kategorinin yanında, 11.kategori olarak "Webware Editörleri Özel Ödülleri" kategorisi de yer alacak. Her kategorinin 10 kazananı olacak. Bu yılın kategorileri:

Ses ve Müzik: Müzik akışı ve indirme, sesli blog (podcasting), sesli kitap servisleri ve tavsiye sistemler.
Tarama: Çevrimiçi içeriğe ulaşmak için gereken araçlar, internet tarayıcıları, başlangıç sayfaları, RSS okuyucuları, ufak araçlar (widgets) ve çalışma motorları.
Alışveriş: Perakende satış, açık artırma, alışveriş siteleri, seyahat, etkinlik biletleri ve emlak siteleri.
İletişim: E-posta, yazılı ve sesli sohbet.
Altyapı ve Depolama: İnternet uygulamaları platformları ve araçları; çevrimiçi depolama ve eşleme ürünleri.
Konum Temelli Servisler: Haritalama, arkadaş bulucular, iş konumlandırıcılar, coğrafi servisler. (2009'un yeni kategorisi)
Fotoğraf ve Video: Fotoğraf depolama, paylaşma ve düzenleme; video depolama, oynatma, izletme, düzenleme ve animasyon.
Verimlilik: İş ve organizasyon araçları.
Yayıncılık ve Fotoğrafçılık: İçerik yönetimi araçları, bloglama, fotoğraf düzenleme ve barındırma.
Arama ve Referans: Arama veri ve yolları; arama araçları ve wikiler gibi bilgi depoları.
Sosyal Yayıncılık: Sosyal ağlar, paylaşımlı çevrimiçi alanlar, içerik yönetimi, bloglama ve mikrobloglama.
Editör Ödülleri: Geleceği parlak ürünler, tasarım, teknolojinin yaratıcı kullanımı ve benzerleri.

Adaylık Süreci Başladı

"2009 Webware 100 Ödülleri" aday alımları şuan yapılmakta. İnternet kullanıcılarının oylamasını istediğiniz bir servisiniz olduğunu düşünüyorsanız, şuradan başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru alımı 6 Mart 2009'da sona erecektir.

2009 Webware 100 Ödülleri'ne Aday Olun

Birden fazla kez aday olmaya ya da arkadaşlarınızı aday olmuş bir siteyi aday göstermeleri için teşvik etmenize gerek yoktur. Servis, 1 Mart 2009 tarihinde test sürecinde olsa dahi açık olmalıdır. Adaylar Webware tarafından yeniden kategorilendirilecektir. Aday olma süreci kapandıktan sonrai editörler kategorilendirilmemiş ve tekrarlayan adaylıkları temizleyecek ve tüm servislerin doğru kategorilerde olmasını sağlayacaktır. Sonra her kategoriden final için yarışacak servisler seçilecektir. Editörler, en önemli, en yaratıcı ve en kullanışlı ürünlerini Webware 100 finalisti olarak belirleyeceklerdir.

Oylama Süreci 31 Mayıs'ta Başlayacak

Kullanıcılar, her kategorideki favori servislerini oylayabileceklerdir. Oylama, Webware site üzerinden olacak olup kendi sitelerine koyabilmeleri için oylama butonu kodları finalistlere gönderilecektir. Oylama Nisan ayı boyunca sürecek olup her kategorinin en iyi 10 servisi ve ek olarak 10 editör seçimi, 19 Mayıs 2009 tarihinde açıklanacaktır.

Önceki Yılların Kazananları: 2008 | 2007

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...