Tiz Koparıla Kelleleri Demiştim

Dün ki Kocaeli yenilgisinden sonra Galatasaray camiasındaki herkes hakkındaki taraftar fermanının kelimelerinden bir demet yazımın başlığı. Dün akşam Galatasaray, Kocaeli'ye 5-2 yenildi ve Ali Sami Yen'deki maçı Taner Gülleri'nin 4 golü ile kara bir not olarak ekledi şanlı tarihine. Adnan Polat acil toplantı yaptı ve Skibbe'nin gönderilip gönderilmeyeceğine dair kararın Bordeaux maçından sonra verileceğini öğrenmiş olduk, en azından medya bu şekilde yansıttı.
Ve bu gelişmeleri görünce ben üzüldüm... Gerçekten üzüldüm... Galatasaray şuan UEFA Kupası'na adım adım yaklaşmakta. Bordeaux'u elemesi muhtemel gözüküyor. Süper Lig'de 5.sırada, o da averajla Fenerbahçe'nin gerisinde. Lider Sivasspor'dan sadece 8 puan eksiği var. Kaliteli bir kadrosu ve efendi bir teknik direktörü var. Herşey çok güzel...

Ama güzel olmayan tek bir şey var ki, o da taraftarın açgözlülüğü. Hep daha fazla hep daha fazla... Yendiğin gibi yenilebilirsin de. Sen arasıra yenileceksin ki diğer takımlar da Süper Lig'de varlık sürdürebilsin. Her maçı yenecek olursan bu ligin ne keyfi kalır. Yenilgilerin işin tadı tuzu, neden hala farkına varamadın taraftar.

Ben kendimi bildim bileli Fenerbahçe'liyim. Galatasaray'ın arka arkaya şampiyonluklar yaşadığı, sonra da UEFA Kupası ile Süper Kupa'yı sırtlayıp getirdiği dönemleri bizzat yaşadım. Sürekli baskı altında kaldık, tuttuğum takımı değiştirmek adına. Değiştirmeliydim çünkü artık hiç başarı kazanamıyordu.

Ama sevmek bu değildir, sevmek ufacık bir yanlışta kapı dışarı etmek değildir. Sevmek affetmektir. Sevmek, yanlışı gördüğü zaman düzeltmesi için ona destek vermektir. Onu yanlız bırakmamaktır. Bizim taraftar sevmiyor, sömürüyor.

Bir maç kaybedilsin hemen "Acaba?"lar yükselmeye başlar. Birkaç maç daha kaybedildiği zaman teknik direktör kovalanır. Durun hele, adam henüz alışamadı. Yok, tiz koparıla kellesi...

Teknik direktör gitti, ama takım hala maç mı kaybediyor? Yönetimin ve futbolcuların tiz koparila kelleleri...

Çok yazık çok...

Galatasaray büyük bir takımdır, Fenerbahçe de öyle, Beşiktaş da...Birkaç hata yaptı diye silinip atılamaz...

Tüm takımlarımıza zorlu ve kafa kopartan yolculuklarında başarılar...

Güncelleme:  Toplantıdan çıkan karar sonucu Skibbe gönderildi ve yerine Bülent Korkmaz getirildi. Hagi teklifi kabul etmemiş, akıllı çünkü takıma en baştan devralmak istiyor doğal olarak. Bülent Korkmaz'ın başarılı olabileceğini pek sanmıyorum, dilerim yanılırım.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...