Ve İşte Başlıyoruz...

3 haftalık bir tatilin ardından üniversitemin bahar dönemi başladı. Bugün ilk ders günü. Yarım saat sonra ki Fizik dersi ile açılışı yapacağım. Dilerim benim için verimli ve beklentileri karşıladığım bir bahar dönemi olarak geçer.

Uzunca bir süredir üzerimde dolaşan kara bulutlardan bu dönem kurtulmak ve rahat bir nefes alıp geleceğe umutla bakmak istiyorum. Bu benim için çok ama çok gerekli bir ihtiyaç, gerek özgüvenimi yeniden kazanmak gerekse gerçekten huzura kavuşmak için.Bu dönem 6 tane dersim var. Matematik, Fizik, Ekonomi, C Dili, Türkçe ve Tarih. Elbette size genel olarak saydım. Yoksa bunların kodları ve içerikleri falan var. Hemen onları da sayayım; MATH101, PHYS130, EC102, CMPE150, TK222, HTR312. Bu 6 dersin tamamından bir şekilde geçebilmek hedefim. Size şaka gibi gelebilir ama bu benim için son zamanlarda ulaştığım en büyük başarı olacak. O nedenle bir şeyleri toparlama adına gerçekten çok önemli bir dönem içerisindeyim.

Bu dönem boyunca bu derslerle uğraşmanın yanısıra hayatımı da düzene koyma ve oluşturduğum düzeni koruma çabası içinde olacağım. Perşembe gününden beri uyku saatlerim oldukça makul. 23:30 gibi yatıp 7:30 gibi kalkıyorum. Bu düzeni devam ettirmem şart, yoksa yine 8 saat uyuyorum ama düzen karmaşası yaşıyorum ve vampirleşiyorum. Bunu sağlamak adına bilgisayarıma zamanımın en büyük hırsızı olan oyunları yüklemeyeceğim.

Oyun oynamak yerine kendimi okumaya ve yazmaya vereceğim. Bu elbette blogum adına da olumlu bir adım. Çünkü yüzlerce konuyu hakkında yazmak üzere imledim ve her gün bunların üstüne biraz daha ekleniyor. Yazmak istediğim konularda yazıp bu yığını ortadan kaldırmak ve sizlerle belki binlerce konu ile buluşmak istiyorum. Sizler de yorumlarınızla ve epostalarınızla varlığınızı hissettirirseniz beni cesaretlendirmiş olursunuz.

Ayrıca bu süreçte, çok önceden projelendirdiğim ama bir türlü fırsat bulup da hayata geçiremediğim bir çok projeyi de yapacağım. Bunların arasında bir Joomla projesi, bir hikaye (romana da dönüşebilir), yazı resmetme projeleri ve İnşaat Mühendisliği ile ilgili araştırmalar mevcut. Derslerime engel olmadan, boş işlerden vazgeçmemle kazandığım zamanda bunları aşama aşama gerçekleştireceğim. Beklemede kalın ;)

Oğuz Kaan'ın Ruhu, canlanmaya hazır ol damarlarımda. Canlan ve beni harekete geçir. Destanlaştır beni, efsaneleştir. Ölümsüzlüğünü sun, yaşamıma tat ver. Cenneti ser önüme, Cehennem ise ayaklarım altında ezilsin.  Yüksel göklere, özgür ol bir martı gibi. Hissetmenin vakti geldi artık kendini Oğuz Kaan gibi...

2 yorum

 1. al benden de o kadar...
  hadi hayırlısı... :D

  dönem sonunda görüşelim bakalım hedeflerimizin kaçta kaçına ulaşacağız.

  gazamız mübarek olsun :D

  YanıtlaSil
 2. hadi bakalım mustafam... dönem sonunda dilerim ikimiz de "başardık" diyebiliriz...

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...