Artan İçerik Problemi

Blogumdaki yazı sayısı 200 sınırını aşmak üzere ve gerek basılı gerekse dijital kaynaklardan ekleyeceklerimle daha da katlanacak bir sayı bu. İşte tam bu noktada, etiketleme ve içerik kontrolünde problemler yaşamaya başladım.

Etiketleme sisteminin bu karmaşaya çözümü az da olsa mevcut ama dediğim gibi az. Daha etkili bir şekilde gruplayarak siz değerli okuyucularıma eski yazılarımı da rahatça sunabilmeliyim.

İşte bu nedenle, blogumdaki içeriğin sunumu konusunda bir takım ek özellikler sunmaya karar verdim. Bu yazımla sizlere bu özellikleri sunmakla beraber, kendim için de bir yol haritası oluşturmuş olacak ve hedefimden sapmayacağım.

İlk kararım, özellikle belli konularda yoğunlaşmış yazılarımı tek sayfa üzerinde toplayacağım. Bu sayfanın, o konuyu özetleyici bir adı olacak ve o konu grubuna ait yazılar eklendikçe güncellenecek. Sayfada konu hakkındaki yazılara bağlantılar olmakla beraber, yazının içeriği ile ilgili kısa tanıtımlar da olacak. Sayfaya ulaşmak içinse, blogumun ana sayfasına yerleştireceğim bağlantıları kullanabileceksiniz.

İkinci kararım ise, belirli bir konu hakkında yazı dizisi olarak adlandırabileceğimiz yazılar yazmak. Bazı konular var ki, yazdıkça yazasım geliyor ama bir noktadan sonra okunmayacak kadar uzun hale de geliyor bu yazılar. Yazıları uzatmak yerine, yazı içeriğini bölmeye karar verdim. Bu bölme işlemi, "devamı diğer sayfada" mantığında olmayacak. Her yazı başlı başına değerlendirilebileceği gibi, bir bütünün parçaları olarak da değerlendirilebilecek. İlk kararımda olduğu gibi, bu yazı dizisinin de ana sayfadan bağlantılanan bir sayfası olacak.

Son kararım ise etiketler hakkında. Yazılarınız çoğaldıkça hangi etiketlere sıklıkla başvurduğunuzu ya da hangilerini boş yere kullandığınızı görebiliyorsunuz. İlk kararımdaki sayfalamanın da olumlu etkisiyle birlikte etiketlemelerimde değişikliklere gitmeyi düşünüyorum. Elbette 200'ü aşan yazılarımın etiketlemesini bir anda değişitirebilecek zamana ve sabıra sahip değilim. Bu nedenle zaman içerisinde hem eski yazılarımı gözden geçirecek hem de etiketlemelerini yeniden yapacağım.

Blogumda içerik düzenlemesi adına yapacaklarım şimdilik bu kadar. Yeni düzenlemeleri size bildirmeye devam edeceğim.

Sağlık, mutluluk ve başarı ile kalın...

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...