Aşkın Efendisi...

Bir gün bir bakarsın kalbin ağrır olur. Anlamazsın neler olduğunu. Hayır mıdır şer midir bilemezsin. Kapılırsın seni saran sıcaklığa. Garip bir heyecandır. Yaşamamışsındır öncesinde bu hissi hiçbir şeyde. Hiçbir şey seni bu kadar sıkı sarıp sarmalamamıştır. Hiç bırakmak istemezsin, anlamadan neler olduğunu. Ama devam etsin istersin, hiç ama hiç dinmeden.

Kapılmışsındır aşk denen illete. Güzellikse neden vardır içinde üzüntüler ve çirkinlikse niye yaşatır mutlulukları. Nedir, ne değildir anlamazsın. İşte bu anda bir karar vermek zorundasındır. Ya sorgulamadan kabul edeceksindir bu bilinmezliği, ya da sorgulayıp saplanacaksındır en belalı bataklıklara.

Aşkın Efendileri sorgulamadan kabul edenlerdir. Aşk da bir bilinmezdir hayat gibi. Bitmez zannedersin hiçbir zaman, bir bakarsın bitivermiş. Tam bitti dersin, yeniden başlamış. Bazen de bir yaşamı bitirirken diğerini başlatıverir. Tıpkı aşk gibi.  Umutlar bittiğinde hayatlar tükendiği gibi, aşk da biter umutlar bittiğinde. Aşk da doludur hayat gibi tüm renklerle. Ve bilirler Aşkın Efendileri, ak gibi kara da vardır aşkta.

Şanslılar vardır, ilk aşkları son aşkları olur. Yorulmaz kalpleri kanadı kırık sevdalarda. Tükenip gitmezler sonu bilinmez yolculuklarda. Sanırlar, hayat mutlulukla ve herkes sevgiyle dolu. Bilmezler kıymetini sevdiklerinin, yaşarlar acımasızca aşkı. Acıtırlar sevdiklerinin kalplerini, çünkü sanırlar ki tüm aşklar mükemmeldir. Yaralanırlar da yaralarken. Ve sanırlar daha mükemmeli vardır elinde tuttuklarının.

Şanslıların aşkları, Aşkların Efendileri iledir. Şanslıların tüketmez aşklarını, Aşkın Efendileri. Bilirler Aşkın Efendileri; zordur aşklar, yaşadıkça ve yaşatmak için inat ettikçe güçlenir. Filmin sonuna gelindi sanılır, ama Aşkın Efendileri sarıverirler makarayı başa ve değiştirmeden makarayı, yepyeni ve bambaşka bir film çekiverirler. Kaybetmek istemezler ilki gibi şimdiki aşklarını. İlk aşkı yaşamamış Şanslılar bilemez onların neler çektiklerini, nelere göğüs gerdiklerini. Bilmeden mükemmeli ister Şanslılar, istedikçe de kavuşurlar. Çünkü onlar Şanslılardır ve aşklarının sahipleri Aşkın Efendileri’dir.

Bazıları ise ömürleri boyunca aşklarını ararlar. Kaybetmişlerdir bir kere Aşkın Efendileri’ni.  Bilmezler aramak deva değildir derde, çare getirmez çaresizliğe. Umutsuzluk kapattığında yolları, aşkları gibi bitirmek isterler hayatlarını da. Her yeni aşkta, kaybettikleri Aşkın Efendileri’ne özlem duyarlar. Geçmişin özlemi, bugünün mutluluklarını karartır. Karardıkça günler, gecelerle bir olur. Her bir aşk denemesi biter hüsranla. Aşkın Efendileri’ni aramakla geçer ömürleri, belki bulurlar belki de aşka feda olurlar.

Ne aşka feda olarak, ne de aşkı feda ederek yaşamak lazım.
Yaşamalı aşkı yaşam gibi ve aşık olmalı yaşama aşk gibi.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...