Bursa Fen Lisesi Yıllığıma Yazılanlar -3

Bir, iki, üç derken geldik lise yıllarının sonuna. BFL’de okurken birçok insanla tanıştım. Ama galiba aralarında en marjinali sendin Oğuz. Hiçbir zaman 2 milimetreyi geçmeyen saçların, asla üzerinden çıkartmadığın ceketin, başkanlık karizman ve listelere sığmayan adın ile okulda çok farklı bir yerin vardı. Pansiyonun adrenalinin düştüğü anlarda yaptığın kısa mesafeli uçuşlarla heyecanlandırdın bizi. Açlıktan kırıldığımız zamanlarda, savaş korkusuyla stokladığın nevaleleri yağmalayıp mideye indirmenin ayrı bir tadı olurdu. Odanıza ne zaman girsem düşünmeden edemezdim: "Yahu bu adam nasıl hiç dışarıya çıkmadan yaşıyor" diye. Bir keresinde kafaya koyup zorla da olsa seninle etüd arasına çıkabilmiştim. Gerçekten güzel günlerdi. Fakat bu güzel günler geride kaldı. Kimbilir bu sene yollarımız ayrılacak ama birbirimizi asla unutmayacağız. İnanıyorum ki azmin ve prensipli kişiliğin sayesinde hayatta daima başarılı olacaksın. Yeter ki samimiyetini ve dürüstlüğünü kaybetme. Adın gibi uzun, sağlıklı ve mutluluk dolu bir ömür geçirmen dileğiyle...

J-ETHEM

Seninle 2 sene aynı sırayı paylaştık. Gerçekten her ne zaman olursa olsun, bana yardım elini uzattığın için sana çok teşekkür ederim. Ayrıca saksıyoloji dalındaki tecrübelerin ve başarın bütün okul tarafından desteklenmiş ve onaylanmıştır. Her ne kadar bir mutanta benzesen de, çok iyi bir arkadaşsın. Seni hiç unutmayacağımı bilmeni isterim. İnşallah RNO olabilirsin. Mutluluk ve başarılarla dolu bir hayat dilerim.

CEWRET

u-cu-ocu-socu... Nasıl devam ettiğini tahmin edersin herhalde :) Boşkan hacım, seni gördükten sonra Ninja Kaplumbağaların gerçek olabileceğine inanmaya başladım :) Lise 1’de çok ciddi takılıyordun ama yoğun gayretlerimiz sonunda sen de bize katıldın ve sınıfın gazları listesinde bir anda ilk 3’e girdin (neyse hepsi şakaydı). Ama şunu söylemeliyim ki, hayatım boyunca hatırlayacağım insanlardansın. Bize aldığın muzları ve maçlarda yaptığın tezahüratları hiçbir zaman unutmayacağım. Hayatındaki bütün hedeflerine ulaşman dileğiyle.

ALAMATH EMRE

Boşkancığım, valla bu okuldaki ilk günümüz ve kendimi ne kadar ezik hissettiğim geldi aklıma. Seni görünce, kendi kendime "Çok inek!" diye düşünmüştüm ne yalan söyliyeyim. Pek de yanılmamışım. Bu arada bu okulda hiç kimse senin değiştiğin kadar değişmedi. Banana Republic’in üstün gayretleriyle sendeki potansiyeli görmüş olduk. Bir uçak misali sınıfa girişini ve müthiş saç stilini unutamam. Unutma sen RNO'sun. Bizim boşkanımız ve biricik gazozumuzsun. Umarım hedeflediğin başarılara ulaşırsın. Kendine iyi bak.

HİLL-ME

Lise 1’de grubumla beraber seni yoldan çıkarma çalışmalarımızda epeyce yorulduğumu belirtmek isterim.1 sene boyunca çalışmalar cevap vermeyince bayağı üzülmüştük. Ama umutluyduk. Çünkü biliyorduk ki sen türünün son örneğiydin. Emeklerimiz karşılığını Lise2’de vermeye başladı ve az da olsa yolunu saptırmıştık. Bundan da son derece mutluyduk. Seni yoldan çıkardığımızı da belgelemiştik. Umarım elim kafandayken çektirdiğimiz fotoğrafı hatırlıyorsundur. Ayrıca seni tanıdıktan sonra Ninja Kaplumbağa’lara karşı çok özel bir ilgi duymaya başladım. Sen de zaten 5. ninjasın. Verdiğin tuvalet kağıtlarını ve muzu hiç unutmayacağım. Saksındaki çiçekleri sulamayı sakın unutma. Hayat boyu mutluluklar.

MUZZY EVREN

Lise 1’in başlarında sınıfta en çok dikkatimi çekenlerden biri olduğunu söylersem yalan söylememiş olurum. Dış görünüşünle seni Ronaldo ve Vince Carter’a benzetsem de daha sonraları beden derslerindeki sporsal faaliyetlerini görünce senin çok farklı olduğunu anladım. Senin daha çok tutucu olduğunu anladım ve odana girip kitaplığındaki kitapları görünce kendimi "Teenage Mutant Ninja Turtle" demekten alıkoyamadım. Arkadaşlarımla beraber giriştiğimiz yorucu seni bozma çalışmalarında seni tutuculuktan kurtarsak da saksıcılıktan kurtaramadık. Bunu değiştiremeyeceğimiz için saksını sulamanın verdiği zevkle saksına iyi bakmanı ve sık sık sulamanı istiyorum. Hayatta her şey saksından yana olsun.

PÜREN ADAM

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...