Bursa Fen Lisesi Yıllığıma Yazılanlar -5

Sonsuza kadar Boşkanımız olarak kalacak olan arkadaşımız. Sen her ne kadar iktidardan düşsen de bizim Boşkanımızsın işte. Senin kanında var liderlik. Bizim de dilimiz alıştı zaten :) Son yıllarda patlayan gazlı kişiliğin ve matematik derslerindeki asiliğin hiç aklımızdan çıkmayacak. Daimi çalışabilme yeteneğini de şaşkınlıkla izlediğimizi söylemeden geçemeyeceğiz. NBA tarzı, hızına hız katan saçlarını daha doğrusu saçsız kafanı çok havalı buluyoruz. Her ne kadar saçlarını hep merak etsek de... Boşkan, ilerde umarız çalışmalarının karşılığını alır ve arzuladığın konuma gelirsin. Hayat boyu mutluluklar ve başarılar seninle olsun, bizim Teenage Mutant Ninja Turtle'ımız.

GİZMO & ES-SEDA

İşte okuldaki en büyük "mutasyon" geçiren öğrenci :) Lise 1’de nasıldı, şimdi nasıl... Ah Boşkan Ah! Affet beni n’olur, eğer bu mutasyonda katkım varsa :) Seni tanıdığım için gerçekten çok mutluyum. Bana kızsan da, darılsan da beni sevdiğini biliyorum. Kırdıysam affet beni...

Dostum beni hatırlarken yüzünde bir tebessüm oluşabiliyorsa ne mutlu bana. Umarım yollarımız ileride kesişir. Sen çok başarılı bir tüccar ( mesaj parasını unutmayacağım :)) ) olursun. Hayatında tüm istediklerin sana yakın, istemediklerinse hep uzak olsun. Sevgilerle, dostum....

UMUR

Merhaba Kaan,

Emin ol, ben de senin kadar çok sinirlenmiştim. Ama bu okula ikinci kez dönüşüme değil de, bir şekilde ayrılmak zorunda oluşuma. Hepimiz için hayatımızın bir döneminde kaldırmak zorunda olduğumuz zorlukları kaldıramadığımızda, başkalarına sinirlenmek veya başkalarını suçlamak daha kolaydır. Tıpkı benim sürekli arkama dönüp -özellikle sınav sonraları- "Bizim okulda ÖYS çalışmaktan ÖSS'yi kazanamayacağız." derken; senin bana gülerek "Hayır ne yaparsak biz kendimize yapacağız, onlar bahane!" cevabını verişin gibi. Haklısın arkadaşım hem de sonuna kadar.

Arasıra derslerden bunaldığımda beni o hoş sohbetinle ÖSS yumağından kurtardığın için teşekkür ederim. Ayrıca Pazar'ın o erken saatlerinde 19/B'yi gördüğümüzde ne kadar çok sevindiğimizi(!!!) de asla unutmayacağım. Seni tanıdığıma çok sevindim. Boşkan, ne kadar agresif olsan da –ki bu genelde haksızlıklara karşı haklı olarak verdiğin bir tepkiydi- çok iyi bir insansın.

Çevrende senin gibi iyi insanların olması, ömrüm boyunca başarı ve mutluluk dileklerimle...

DENİS

İşte bu her daim kel adamın (bir ara sana katılacağım), ilerde bir gün oda arkadaşım olacağını kim söyleyebilirdi ki. Bu olmasaydı seni tanıyamazdım da. Çünkü pek sosyal yaşama önem vermiyorsun. Neyse ki ben bu konuda şanslıyım.
Senin en çok neyini seviyorum biliyor musun? Acaba bunu söylersem bana ne derler demeyip sorduğum sorulara içtenlikle cevaplar vermeni seviyorum. Ama bu yönün ileride (hatta şimdi de) sana sorunlar çıkartacaktır. Bence biraz daha ortamı dikkate almayı denemen sana çok şey kazandıracaktır. Kendi düşüncelerine genellikle keskin sınırlar çiziyorsun ve bu sınırlara müdahale edilecek olsa, gereğinden fazla (bence!) tepki gösteriyorsun. Hemen hemen hiçbir ortak noktamız olmamasına rağmen bu şekilde iyi geçinebilmemize şaşıyorum (senin koyduğun sınırlara yüklenmediğim sürece!).
Seni tanımak güzeldi. Çünkü senden azmin ne demek olduğunu öğrendim. Umarım feda ettiğin şeylerin karşılığını alırsın. Mutlu bir hayat geçirmeni dilerim.

ONUR SEZAR

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...