İlk İzlenimler ve Diğer Yapılacaklar...

Günün ilk saatleri ile birlikte www.okck.net alan adımı kullanmaya başladım ve bu durum ile ilgili aldığım geri dönüşler oldukça pozitif yönde. Anlaşılan doğru bir karar vermişim, bu nedenle mutluyum.

Alan adımın değişimi ile birkaç yerde, alan adımın değişmesi nedeniyle ufak tefek problemler oluşmakta. Tespit ettiklerimi ya da bana bildirilenleri düzeltmekteyim. Bu konuda ilk düzenlediğim Google Friend Connect oldu. Konu hakkındaki bilgi güncelleme çalışmalarım devam etmekte.

Aslında logomda ve tasarımımda da değişikliğe gitme, bir takım gereksiz yerleri çıkarma ve bir takım yeni özellikler ekleme düşüncem mevcuttu, ama ilginç bir şekilde bu tasarımım pek sevilmekte. "Neden seviyorsunuz?" sorusuna, "Sadeliği çok hoş..." cevabını almamla birlikte kendince bir karakteri olduğu yönünde. Ayrıca blogumda konu ile alakalı açtığım bir ankette de tasarımımı sevenler açık ara farkla önde. Tüm bu olumlu geri dönüşlerden ötürü, genel tasarımı değiştirmemek koşulu ile bir takım düzenlemelere gideceğim.

Blogumun ciddi bir SEO problemi var, itiraf ediyorum SEO çalışmaları ile bugüne kadar hiç ilgilenmediğim için blogumdaki yazı sayısı ile sayfa değerleri arasında ters bir orantı var. Tabii bu ters orantı bloguma düzenli olarak yazı girmememden de kaynaklanmakta, ancak bir takım ufak değişiklikle 230'dan fazla yazımı daha ulaşabilir kılmaya çalışacağım. Alan adı değişimi ile başlayan yeni dönemde, bu konu üzerine de ağırlık vereceğim.

Yukarıda da bahsettim, düzenli yazı girmememden ötürü bir sayfa değeri kaybı söz konusu. Bu nedenle artık günde en az bir tane blog yazısı yazarak kafamda dolaşıp duran yüzbinlerce düşünceye hayat vermiş olacağım. Yeni yazılarımla bir takım araştırma yazılarını da blogumda bulabileceksiniz, aklımda hakkında yazabileceğim onlarca araştırma konusu mevcut.

Sizlerden bir de ricam var; blogumda görmek istediklerinizi lütfen bana iletmekten geri durmayınız. Eposta adresim okckilinc@gmail.com. Epostalarınıza en kısa zamanda geri döneceğimden hiç kuşkunuz olmasın.

Ve Beklenen Projem Geliyor...

Önümüzdeki günlerde uzun zamandan beri hayata geçirmek istediğim projemi hayata geçiriyorum. Büyük olasılıkla 6 Temmuz 2009 Pazartesi tarihinden itibaren blogumda sağ üst köşede bir takım seri numaraları göreceksiniz. Bu seri numaraları haftada bir güncellenecek ve elbette bir şeyi ifade edecek. Ancak neyi ifade ettiğini şimdi açıklmayı kati surette düşünmüyorum.

Bu projem de bana destek olmak isteyen kurumları bana yine okckilinc@gmail.com adresinden ulaşabilirlerse harika olur. Kendileri sayesinde projenin devamlılığını ve daha çok kişiye ulaşabilmesini sağlayabilirim. Ayrıca sponsor olan kurumlar aracılığı ile bu seri numaraları ile karşılaşanlara çeşitli hediyeler de vermem mümkün, ancak dediğim gibi bunlar için bir takım desteklere ihtiyacım var.

Sponsorluk durumunu bir kenara koyalım, Sivil Toplum Örgütleri'ndan isteyenler yine okckilinc@gmail.com adresime eposta ile bildirmek kouşulu ile projemde yerlerini alabilirler.

Proje sıradışı bir şey değil, ancak uzun zamandan beri hakkında konuşulan ama bir türlü konuşulmaktan ötesine pek de geçilemeyen bir düşünce. Projeyi hayata geçirmemle birlikte daha detaylı konuşabileceğiz, şimdilik bu kadar bilgi yeterli.

Dediğim gibi;

Ne İsterseniz En İyisi...

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...