Belirsizlikler ve Kararsızlıklar Sezonu

Yaz okulumun 8 Ağustos 2009 tarihinde bitmesi ile birlikte Sinop'a gidip okullar açılana kadar ailemin yanında olma düşüncem vardı, lakin bu düşünceler babamın 6 Ağustos'ta İstanbul'a gelmesi ve buradaki arkadaşları ile hakkımda görüşmeler yapması sonucu herşey değişti. Sessiz sakin bir Sinop tatili yerine, yerimin yurdumun belli olmadığı bir belirsizlikler sezonuna geçiş yaptım.

Belirsizliklerden ilki, İstanbul'da bir inşaat şirketinde yarı zamanlı olarak başlayacağım iş. Halen bana dönüş yapılmasını beklemekteyim, olursa çok hoş olacak ve kariyerime oldukça olumlu bir katkı sağlayacak. Okul devam ederken de sürmesi planlar içerisinde mevcut, nasıl devam edeceği hakkında ise hiçbir bilgim yok.

Bir diğer belirsizlik ise, okulumu bitirmeden yapmam gereken stajlar üzerine. Eğer az önce bahsini ettiğim iş olmaz ya da gecikecek olursa bu süre içerisinde, yaz başında irtibata geçtiğim firmada ufak çapta bir maddi yardımla birlikte staj yapmak gibi bir düşüncem var. Ancak bu stajın kabülü ile ilgili olarak, okulumla bilgi alışverişinde bulunmalıyım. Bu konuda ve diğer belirsizlikler konusunda yarın Danışman Hocam Yrd. Doç. Kutay Orakçal ile konuşacağım.

Üçüncü belirsizlik, 25 Şubat 2009'da tamamen bıraktığımı ilan ettiğim Joomla! ile altyapısı yapılmış olan www.bucampus.com 'dan gelen iş teklifi. Bir yanım, uzmanlık alanım olmayan bu çalışmaya girmemem ve kendimi İnşaat Mühendisliği alanında geliştirmem konusunda ısrar ediyor. Diğer yanım ise, okuldaki tüm kulüplere aktif olarak iletişim içinde olan bu sistemin, okulla olan bağlarımı güçlendireceğini ve kaybettiğim sosyalliğimi yeniden kazandıracağı yönünde beni teşvik ediyor. Açıkçası bu işe girişme konusuna daha yakınım, ancak altı arkadaş olarak giriştiğimiz birçok beyin fırtınası yaptığımız bir internet projesinin hayata geçirilmesi de oldukça heyecanlandırmakta. Bu yeni projenin üniversiteler sorumlusu olarak da yeterince ağırlığa neden oluyor. Kararsızım...

Dördüncü belirsizlik, sosyal eylemler kapsamında. 17 Ağustos ve 12 Kasım Depremleri'nin 10.yıldönümü dolayısıyla sosyal mecralar üzerinde bir proje hazırlığı içerisindeyim. 3 ayı kapsayacak bir süreçte Depremler ve Afet Bilinci üzerine bir takım çalışmalar yapmak istiyorum. Ki bu sosyal eyleme ek olarak Last.Fm'de başını çektiğim bir "Free Is Free" hareketi var ki 6000 kadar üye destek veriyor (ufak bir ateşleme ile 10.000 sayısını çok rahat aşırtabilirim). Bu iki eylemi de ateşlemek konusunda bir takım belirsizlikler mevcut.

Bu kadar çok belirsizliğin ortasında, uykularım kaçıp duruyor. Uyuyorum ama öyle rahat bir uyku değil.

Kafamda binbir düşünce, binbir yol... Hangi yolu takip edeceğim konusunda ise binbir kararsızlık...

1 yorum

  1. Bende her zaman özgürlüğü desteklemişimdir. Last.fm'deki özgürlük artık kendini malesef ki satışa çıkardı.

    YanıtlaSil

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...