Benim Sembolüm, Logomun Anlamı

Bugün pek bir mutluyum, çünkü üzerinde bir ayı aşkın süredir kafa patlattığım ve artık karabasan gibi rüyalarıma girmeye başlayan yeni tasarımımı yayına soktum. Ancak şimdi tasarımdan ve hikayesinden bahsetmeyeceğim, benim için tasarımımdan daha önemli olan logomdan bahsedeceğim.

Blogumun en üst kısmında gördüğünüz martı, papatya ve gökkuşağından oluşan üçleme benim logom. Alıştığınız logo kavramından biraz farklı olabilir, malum logo deyince insanın aklına daha bir mekanik şeyler geliyor. Ne bileyim köşeleri olacak, az renkli olacak, sade olacak falan filan... Ama hayatımızdaki hangi şey bir diğerinden bağımsız ki, bir bireyin kendisini yansıtan logosu bütünün parçalarından bağımsız olsun.

Logom "Martı, Papatya ve Gökkuşağı" üçlemesinden oluşmakta ve size garanti verebilirim ki renkli ve şekilli bir şey olsun diye bir araya gelmediler, hepsinin bir anlamı var.

Martı

Martı - Jonathan Livingston kitabını okuyanlarınız vardır emin, eğer okumamışsanız da bulun buluşturun okuyun derim. Bu kitabın benim yaşamımda çok önemli bir yeri var, bu kitapta kendimi buldum ve yine bu kitapla izleyeceğim yolu çizdim. Ve işte bu kitabı okuduğumdan beri kendime martıyı sembol aldım, sonsuzluk hedefim oldu, özgürlükse sonuna kadar savunduğum hakkım. Kimi zaman başarılı oldum, kimi zaman olamadım ama her zaman özgür olduğumu hissettim, kanatlarım bağlandığında bile...

Papatya

Hayatımıza giren ve canımızdan çok sevdiğimiz sevgililerimizi ifade etmekte bu papatyalar. Papatyalar, genelde kadınların en çok sevdiği çiçek ve temiz bir kalbi ifade eder. Ve size ufak bir tavsiye; papatya seven hatunlar, çok alçakgönüllü ve sevgi dolu insanlardır ;)

Ve Gökkuşağı...

Gökkuşağı beni en güzel ifade edebilecek bir diğer şey. Bulunduğum çeşit çeşit ortam, tartıştığım yüzbin düşünce, tanıdığım binbir çeşit insan var. Ve bu denli çeşitlilik de, beni o denli rengarenk bir insan yapmakta. Gökkuşağı yaşamımdaki çeşitliliklerin yarattığı farklılıkları simgelediği gibi, onların mükemmel uyumunu da en açık şekilde ortaya koyuyor. Gökkuşağını seven insanların çokluğu kadar beni sevenler de çok ve olur da gökkuşağının başladığı yere ulaşırsanız, yani bana, hayalinizde bile göremeyeceğiniz hazinelerim sizi bekliyor olacak...

İşte Martı, Papatya ve Gökkuşağı'ndan oluşan logomun ve kısacası benim sembolize edilmiş halimin anlamı bu. Dilerim sizleri aydınlatabilmiş ve kendim hakkında da bir parça fikir verebilmişimdir.

Sürç-ü Lisan Ettiysem Affola, Saygılar...


1 yorum

  1. Tasarımın çok hoş olmuş gerçekten. Sade, hoş ve yaşam dolu bir blog...

    YanıtlaSil

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...