Blogum Kaç Yaşında?

Bu aralar takip ettiğim sosyal sitelerde bloglarımızın yaşı ile ilgili çeşitli sorular dönmekte. Bu soruları her gördüğümde kendi kendime soruyorum, "Blogum Kaç Yaşında?" ve buna cevabım yazının sonunda saklı...

Gerçekten de bunun net bir cevabı yok. Bu belirsizliğin de nedeni çok açık aslında; ben, "Benim de blogum olsun!" diye bu işe kalkışmadım. Zaten yazılar yazıyordum, bunları bir araya getirmek ve paylaşmak istedim. Ki yazılarımı ilk defa toplayıp sunduğum yer, bu blog da değildi. Geçmişte bana ait olan çeşitli sitelerde, yazılarımı ve düşüncelerimi zaten paylaşıyordum.

Ki bir bilgisayarım olmazdan evvel de yazılarımı ve düşüncelerimi kağıda döker, kişisel dosyalarımda saklardım. O zamanlar kurşun kalem ile yazar, kağıtları saklardık çekmecelerimizde.

Ben ne zaman okuma-yazmayı öğrendim, işte o vakit yazmaya başladım. Yazdığım yazılardan hiçbir zaman utanmadım, bir kişisel gelişimin ve değişimin parçalarıydı hepsi. Eski yazılarımı çeşitli zamanlarda buraya eklemeye devam ediyorum.

Ancak daha da önemlisi ben burada beni paylaşıyorum. Bu nedenle ilk girdimin tarihi Kasım 1984 olarak gözükmekte. O tarihlerde yazı yazabiliyor muydum, elbette hayır. Daha yeni doğmuş bir insanın yazı yazabilmesi elbette mümkün değil. Ama ben nefes almaya Kasım 1984'te başladım ve doğal olarak benim bir parçam olan blogum da Kasım 1984.

Şimdi öyleyse sorumuzu tekrarlayalım;

Blogum Kaç Yaşında? Benimle Yaşıt...

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...