Bugün Doktora Gittim, Yarın Da Gideceğim


Aslında doktora gitmek gibi bir düşüncem yoktu. Olaylar bir anda gelişti, hatta bir anda bir değil iki doktora birden gittim...

Son günlerdeki hayattan bıkmışlığım ve umutsuzluğum ve hatta hayata devam etmeme isteğim konusunda BÜREM'den Tülin Hanım ile bugüne bir görüşme ayarlanmıştı. Hatta görüşmenin saat 10.00'da olmasını kabul etmem bile beni şaşırtmıştı, çünkü o saatlerde genellikle uyuyor olurum (boş bir anıma denk gelmiş olsa gerek).

Neyse Tülin Hanım ile görüşmek için sabah kalktım, Güney Kampüs'teki BÜREM'e gittim. Bana "BÜREM'e Başvuru Formu" doldurttular, doldurdum. Sonra da görüşmeye aldılar. Görüşme 11'e kadar sürdü.

Tülin Hanım beni Okul Reviri'nin psikiyatristine yönlendirdi, "Öğlene kadar yerinde bulunur, o nedenle hemen git." dedi. Ben de kalktım gittim.

Doktora gidip derdimi anlatmaya başlar başlamaz, diğer bir doktoru daha çağırdı. Dertlerimi birlikte dinlediler. Ben bir epilepsi hastası olduğum için ve durumumun hem psikiyatrik hem de nörolojik yönü olduğundan ötürü böyle bir dinleme yapmayı uygun gördüler sanırım.


Psikiyatrist (ne zor bir kelimeymiş bu böyle) bir antidepresan yazdı, diğer doktorsa beni Şişli Eftal Hastanesi Nöroloji bölümüne sevketti. Bugün göndereceklerdi de, oradakilerin gitmiş olabileceğini düşünüp yarın sabah gitmemi istediler.

Nörolojiden gelen sonuca göre bir yol çizeceklerini ve o yolu takip edeceğimizi de belirttiler. Ve benden tedavi süreci boyunca, kendimi öldürmem ya da kendimi öldürmeyi düşünmem konusunda söz aldılar.

Açıkçası neye uğradığımı şaşırdım. Yarın sabah Şişli Etfal Hastanesi'ndeyim, beklerim...

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...