Kilyos'tan Haberler...

Merhaba Ey Kilyos Ahalisi,

Kilyos'un uzun soluklu ve dinazorlaşmış bir sakini olarak, Kilyos'ta yaşananları blogumdan dillendireceğim. Sizin de eklemek istedikleriniz olursa, okckilinc[at]gmail.com adresinden ya da facebook.com/okck.net 'e post ederek bana ulaştırabilirsiniz. Serinin tüm yazılarında  #saritepe kampüsü etiketini kullanacağım ;)

Kilyos Yollarında Çürüdü Gençliğim

Geçtiğimiz haftalarda İETT'nin aldığı ve nedense Hisarüstü sakinlerinin pek bir sevindiği 59RK hatlı otobüslerimiz Akmerkez üzerinden gelen güzergahı kullanmaya başladılar. Böylece Sarıtepe Kampüsü'nden Güney Kampüs'e varmak için 1,5 - 2 saatlik bir yol çekmek durumunda kaldık.

Bu durumdan şoförler de şikayetçiydi çünkü; İETT, 60 dakikalık bir süreyi hat için uygun görmüştü ve şoförler ne sonraki sefere yetişebiliyordu ne de durup iki soluklanabiliyorlardı.

Neyse ki bu sorun geçtiğimiz hafta düzeltildi, lakin nasıl bir düzeltme olduğunu şahsen çözebilmiş değilim ve ileride de sorunlara neden olabileceğini tahmin ediyorum.

Çünkü, gün içerisindeki bazı seferler Akmerkez güzergahını kullanmaya devam ediyor (bkz: 14:15 diyeceğim ama onun da günü gününe uymuyor). Ve daha da kötüsü İETT'nin 59RK hat sayfasında Akmerkez güzergahı sunuluyor vatandaşa. Şimdi bu vatandaş bu güzergaha bakıp 59RK'yı kullanmak isterse ve o saatte bu otobüs oradan geçmezse İETT'ye durumu şikayet eder, şikayetler arttığında da bu güzergah yine başımıza bela olur. Yani, en kısa zamanda o sayfadaki bilgilerin de düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kilyos'ta Kahvaltı Alternatifleri

Kilyos Kantin 6tl karşılığında, Sosyal Tesis ise 7,5tl karşılığında yeterli bir kahvaltı sunmakta. Bununla birlikte Tırmata'da da ise çok zengin bir içeriğe sahip olan kahvaltıyı öğrenci fiyatlarıyla alabilirsiniz, tabii ki fiyatları yüksek, ama onbeş günde bir kendinize bir kıyak geçebilirsiniz ;)

Ya da; Sevgilim ile benim yaptığım gibi, kahvaltılıklarınızı kendiniz alıp odada ya da bizim tercih ettiğimiz gibi TV Room'da deniz manzarası eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz. Domates, salatalık, beyaz peynir, reçel, pekmez, helva, zeytin, krem çikolata ve çaydan oluşan kahvaltı bize kişi başı günlük 2tl'den aza mal oluyor. ;)

Ailem Beni Kilyos'ta Ziyaret Etmek İstiyor, Nerede Kalabilir?

Kilyos Sosyal Tesisleri, öğrencilere, öğrencilerin arkadaşlarına ve ailelere açık. Kahvaltı dahil bir günlük kalma bedeli kişi başına 65tl, iki kişi bir odayı paylaşacaksa kişi başı 50tl'den ücretlendirme yapılıyor. İstanbul'da otellerde sürünmektense, kampüsün içinde yer alan ve bir otelden farksız olan Kilyos Sosyal Tesisleri'ni seçmek akıllıca bir tercih olacaktır.

Yemekhanede Yemekler Erken Bitiyor, Aç Kalıyoruz...

Yemekhanede yemeklerin bazı günler erken bitmesinin sebebi, önceki gün çöpe giden fazlalık yemekler sonrası yemekhanenin az yemek getirmesi. Ayrıca yemekhanede bir mutfak olmadığı için, yemek bittikten sonra ek yemekler hazırlanamamakta (Güney'de yemek bitse bile, şinitzel verilmesi gibi geçici çözümler üretilebiliyor bir mutfakları olduğu için). Bunlarla birlikte yemekhane, üniversitede yapılan etkinliklerden habersiz olduğu ve öğrencilerin bu etkinliklere nasıl bir katılım sağlayacağını bilmemesi bu tür sorunlara neden oluyor.

Ne yazık ki bu istenmeyen duruma sene başından beri bir çözüm üretilemedi. Yemekler ilk saat içinde tükeniyor genel olarak. Tek yapabileceğiniz yemekhane açılır açılmaz orada olmak :(

İlk Yazı İçin Bu Kadar Yeter...

Kilyos'tan bugünlük bu kadar, önümüzdeki günlerde sizlerle yepyeni yazılarla buluşacağım...

Şimdilik Hoşçakalın...

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...