Neden Magic Break'e Gitmiyorum?

Uzunca bir süredir (kendi dediklerine göre 7 yıldır) Magic Break denen bir tatil yapılıyor bahar tatilimizde, çoğunlukla Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı. Bu tatili organize eden arkadaşlar da Boğaziçili olduğu için, her sene bu arkadaşları okulumuzun her bir tarafında görmek mümkün.

Bu sene bahar tatilimiz için seçenekleri değerlendirmeyi düşünüyordum. Hatta merak etmiştim bu seneki Magic Break ve diğer alternatifleri ile neler sunacak diye bize. Hatta bu sene Joy Organization da bir tatil sunacaktı Boğaziçililer'e, BUCampus de satışını gerçekleştirecekti. Ama benim BUCampus'ten ayrılışımın nedenlerinden biri olarak, BUCampus Joy Organization ile yaptığı sözleşmeyi iptal etti ve Magic Break ile anlaştı.

Neyse konumuza dönelim... Benim sizlerle paylaşmak istediğim konu, bu Magic Break'e benim neden gitmeyeceğim... İstiyorum ki aşama aşama irdeleyelim, bu konuda kafa yorduğum belli olsun ;)

Az Zamana Çok Şey Sıkıştırıp Adamı Öldürmenin Adı: Magic Break

Öncelikle Magic Break'e gidecek olsam elbette Sevgilim ile gider ve çift kişilik bir odada kalmak isterim ki; bu bana 2 Nisan'a kadar 339tl'ye, sonrasında ise 379tl'ye patlıyor. Bu ücrete yol parası dahil değil; onu da ekleyince fiyat 2 Nisan'a kadar 439tl'ye, sonrasında ise 499tl'ye çıkıyor. Yani önceki yıllara göre 1 gün daha kısa olan ve 3 gece 4 gün süren bir tatile en az 500tl vermiş olacağım.


Tatil süresince yerli ve yabancı içkiler sınırsız. Ancak hem 500tl bayıldığım tatil boyunca küfe modunda dolaşmak istemediğim, hem de sağlık gerekçelerimden ötürü alkolle aram biraz açık olduğundan beni bu sınırsızlık durumu pek bağlamıyor. Ayrıca eğlenmek için illa alkol alınması gerektiğini de düşünmüyorum.

3 gece 4 günlük tatile, 8 parti yerleştirmişler. Bu tam olarak şu demek oluyor; dans etmekten eğlenmeyip öleceksiniz. Pardon ama ben tatile ölmek için değil, eğlenip dinlenmek için gidiyorum. Ayrıca Boğaziçi'mde maşallah sürekli parti var zaten, ekstra parti istemez bu bünye...

Bununla birlikte haklarını yemeyeyim, fiyata dahil olan güzel ücretsiz servisler ve aktiviteler de var. Var olmasına var da 500tl öderken olsun bir zahmet, hani olmazsa insanın Halil Sezaileşip "İsyaaan" diyesi gelir.

Peki Bu Tatil Yerine Aklımda Ne Var?

Jolly Tur'un, yol parası dahil 7 gece 8 günlük tam pansiyon "Mavi Yolculuk Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum Turu"nun 400tl civarında bir fiyatı var.


Çift kişilik bir kamarada 'En Sevdiğim' ile birlikte, gündüzleri Ege Limanları'nın harika ormanlarında turlamak, akşam olduğunda ise gözlerden uzak bir şekilde kamarımıza çekilip tatilimizin keyfini çıkarmak beni inanılmaz dinlendirir. Upuzun tatil boyunca yaşayacağım onlarca güzel ve farklı anı da yanımıza kâr kalır.

Hatta böylesi bir tura gitmek için arkadaşlarınızı da kandırabilseniz, dinlencenizin üstüne ekstra eğlenceler de katmak hiç zor değil.

Bu Sefer Farklı Şeyler Yapın...

Tabii ki son karar sizin; ama bilin ki Magic Break tek seçeneğiniz değil, diğer seçeneklere de göz atmanızda fayda var... Spring Break'te arkadaşlarınızı da kandırıp farklı şeyler yapın ki, tatil dönüşünde anlatacak farklı bir şeyleriniz olsun ;)

* Not: Yazıda bahsi geçen tatiller ile ilgili herhangi bir tanıtım ilişkim yoktur.
** Not: Konu ile ilgili bir sonraki yazım: "Peki Ne Zaman Magic Break'e Giderim?"

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...