Boğaziçi Şenlikleri'ne Bu Sene Neler Oldu?

Pek bir sevdiğim üniversitem, Boğaziçi Üniversitesi, bu sene bahar şenlikleri anlamında beklentileri karşılamaktan uzak bir görüntü çizdi. Özellikle konserler açısından oldukça kısır bir sezon geçiren üniversitemizin, bu hali pek çok öğrenci tarafından yadırgandı.

Aslına bakarsanız, bu zayıf görüntünün nedenlerinden biri de; diğer üniversitelerin, hatta köklü liselerin bile daha aktif bir görüntü sergilemesi oldu. Şöyle bir göz atalım isterseniz;Marmara Üniversitesi bu seneki bahar şenliklerinde, 5 gün içerisinde (14-19 Mayıs) MFÖ, Model, Hayko Cepkin, Gökçe ve Şebnem Ferah sahne aldı. Şebnem Ferah konseri 12,5tl, diğerleri ücretsizdi Marmara Üniversitesi öğrencilerine, diğer üniversitelerden gelecekler ise her konser için 12,5tl ödedi. Hayko Cepkin konserinin ortasında yarım saatlik bir ezan arası (!) verildi (Canım Türkiyem ilginç bir noktaya doğru gidiyor...). Şebnem Ferah Konseri'nde 16.500 bilet satıldı ama ne yazık ki ses sistemi oldukça kötüydü. Gökçe konseri bildiğim kadarıyla yağmur nedeniyle iptal edildi.


Yıldız Teknik Üniversitesi, 28 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arasında; Sıla, Dj Funky C, Dolapdere Big Gang, Ahırkapı Roman Orkestrası, Şebnem Ferah, Athena, MFÖ, Sahte Rakı, Duman ve Malt'ı ağırladı. Konserler YTÜ'lülere 5tl, dışardan geleceklere 15tl idi.

İTÜFest 2012'de 7-11 Mayıs tarihlerinde; Murat Boz, Dj Suat Ateşdağlı, Duman, Model, Halil Sezai, Vega, Nil Karaibrahimgil, ve Hadise, İstanbul Üniversitesi'ndeki bahar şenliklerinde ise 8-12 Mayıs tarihleri arasında; Kırmızı, Athena, Ogün Sanlısoy, Mustafa Ceceli, Kolpa, Atiye, Kubat, Aydilge ve Duman öğrencilerle buluştu.

Galatasaray Lisesi ise bu yıl ki Kültür ve Sanat Festivali'nde 4-7 Haziran tarihleri; aralarında Bülent Ortaçgil, Ezginin Günlüğü, Vera, Malt, Gripin, Multitap, Sertab Erener ve Feridun Düzağaç gibi isimlerin bulunduğu konserleri ücretsiz olarak gerçekleştirecek.

Gökyüzünü Selamlarken... by Kemal Sütçü
Boğaziçi Üniversitesi'nin uzun soluklu bir öğrencisi olarak, bu etkinlikleri görünce ister istemez bahar şenliği denince ilk akla gelen olan üniversitemize bakıyorum ve karşılaştığım manzara oldukça karmaşık. Çünkü üniversitemizin deklare edilmiş ortak bir şenliği yok ve şenlik kapsamında göze batan konserlerse öyle ahım şahım şeyler değiller. Levent Yüksel Konseri, ENSO ve Radyo Boğaziçi'nin birlikteliği ile gerçekleştirildi, bilet fiyatları 20tl-35tl arasında değişiyordu. Bedük ve Dolapdere Big Gang'in ortak konseri ise Sports Fest kapsamında Spor Kurulu tarafından gerçekleştirildi ve bilet fiyatları 25tl-30tl arasındaydı (Duyduğumuza göre de, biletler yeterince satılmamış ve konser başladıktan bir süre sonra giriş ücretsiz olmuş, üzücü bir durum tabii...)

South Campus by Oguz Kaan Cagatay Kilinc
Şimdi eğri oturup doğru konuşalım; sosyal aktivite deyince Boğaziçi Üniversitesi en iyilerden biri. Etkinliklerimizin kalitesi de, öğrenci kalitesi ile ilişkili olarak yüksek. Ama peki neden bu sene, etkinliklerin çeşitliliği ve konserler açısından önceki yıllardaki seviyemizin çok çok altına düştük? Biliyorum ki, üniversitemin kulüpleri diğer üniversitelerin şenliklerinin on tanesini üst üste koyabilecek şenlikler yapacak kadar yetenekli, ama peki neden bu yıl beklentileri karşılamaktan uzak kaldılar?

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...