Boğaziçi Üniversitesi'ne Hoşgeldiniz...

Sevgili Öğrencilerimiz,

Boğaziçi Üniversitesi'ne Hoşgeldiniz...

Sizi ve bu uzun, yorucu hazırlık sürecinde size destek olan tüm dost ve yakınlarınızı içtenlikle tebrik ediyoruz.

149 yıl öncesine dayanan Boğaziçili olma kültür ile bezenmiş eğitim anlayışımıza, ailemize katılan yeni fertlerimiz olarak sizi de ortak edeceğimiz için büyük heyecan duyuyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi; özgürlükçü, yenilikçi, eleştirel düşünen, sosyal sorumluluk sahibi, girişimci, etik değerleri önemseyen, çevre bilinci gelişmiş, çok yönlü, yaratıcı, önyargısız, bilimsel, sanatsal ve kültürel formasyonu ve özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirmeyi kendine misyon edinmiş bir bilim ve eğitim kurumudur.

Üniversitemiz, seçkin akademik kadrosu ile size seçmiş olduğunuz alanda uzmanlaşma ve evrensel bilimin sınırlarını tanıma imkanı verirken, zengin kulüp faaliyetleri, sanat, spor ve kültürel etkinlikleri ile ilgi alanlarınızı keşfetme, yeteneklerinizi ve becerilerinizi geliştirme olanağı da sunacaktır.

Erişkin hayatına ve mesleğinize giden ilk adımları atacağınız Boğaziçi Üniversitesi'nde, kurumumuzun akademik ve idari tüm çalışanlarıyla birlikte hayallerinizin gerçekleşmesi için daima yanınızda size destek olacağız.

Yolunuz Açık, Ufkunuz Geniş Olsun...

Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü

*** Boğaziçi Üniversitesi 2012-2013 Ön Kayıt Kitapçığı'ndan Alınmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...