Facebook'ta Boğaziçi Üniversitesi...

Facebook'ta Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yönelik açılmış bir dolu profil, sayfa ve grup var. Sayıları o kadar fazla ki, ne hepsinin bir listesini çıkarabilmek mümkün ne de hepsini takip edebilmek.

Bu grupların %90'ı Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine bir şeyler satmak ya da bir şeylerin reklamını yapmak için açılmış çöp profiller, sayfalar ya da gruplar. Bunlara katıldıktan bir süre sonra ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaksınız ;)

Facebook'ta Boğaziçi...

Boğaziçi Üniversitesi'nin Facebook'taki tek resmi varlığı, facebook.com/BogaziciUniv adresli sayfa. Bu sayfayı beğenmenizi tavsiye ederim. Ancak sayfa üzerinden sorularınıza cevaplar alabilmeniz çok da mümkün değil, ancak çok güzel paylaşımlarda ve bilgilendirmelerde bulunduklarını da eklemeliyim.

Sorularınızı cevaplar alabilmek ya da arkadaşlarınızla iletişime geçebilmek için grupları kullanacaksınız. Bu amaçla açılmış birçok grup var, ki yukarıda da dediğim gibi en az %90'ının ticari kaygıları mevcut.

Bu bir dolu profil, grup ve sayfa cehenneminde size tavsiyem azla yetinmeyi bilin, sonuçta hayatınız sadece Boğaziçi Üniversitesi'nden oluşmuyor. İlgi duyduğunuz daha bir çok konu elbet vardır, o nedenle abone olacağınız ve/ya katılacağınız sayfa ve grupları itinayla seçin.

Sadece Bir Grup Size Yeter...

Boğaziçi Üniversitesi Grubu'nda yer alıyorsanız, başka gruplarda vakit kaybetmenize hiç gerek yok. Soracağınız soruya ya da danışacağınız konuya, hızla ve itinayla cevap verileceğinden şüpheniz olmasın. Bu grubun çeşitli önemli özellikleri var, bu özellikleri yılların tecrübesiyle sizlere sunuyorum:
  • Grup içerisinde hiçbir şekilde reklama ve spam içeriğe izin verilmiyor.
  • Grup içerisinde sadece ve sadece Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini ilgilendiren paylaşımlar yapılıyor. Öyle ki; kendi blogumda yazdığım ama Boğaziçilileri alakadar etmeyen bir içeriği dahi gruplar bana ait olmasına rağmen paylaşmıyorum.
  • Grup, hiçbir şekilde herhangi bir şirketin, kurumun, oluşumun ya da siyasi veya dini düşüncenin himayesinde değil.
  • 'Pinned Post'lar güncel ve önemli paylaşımlardan seçiliyor. Kan anonsları ise direk 'Pinned Post' olarak tanımlanıyor, insan yaşamı her şeyden önemli sonuçta.


Boğaziçi Üniversitesi Grubu [6150 Üye]
https://www.facebook.com/groups/bogaziciuni

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri için açılmış bu grupta her türlü paylaşımı yapabilir ve aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Grupta, Boğaziçi Üniversitesi öğrenci, mezunu, akademisyeni ya da personeli olmayan kişi, kurum ve sahte profillere yer verilmiyor. Eğer grup içerisinde böyle bir üyeye rastlarsanız benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Boğaziçi Üni Listesi [139 Kaynak]
https://www.facebook.com/lists/10151391986994122

Sizler için Boğaziçi Üniversitesi'nin kulüpleri ve kurumlarının resmi Facebook hesaplarının olduğu bir liste oluşturdum. . Boğaziçi Üniversitesi'nin kulüpleri ve kurumlarının resmi Facebook hesaplarının olduğu listeye abone olmanızı tavsiye ederim. Böylece üniversite ile ilgisi olmayan sayfalardan da böylece uzak durabilir ve sayfaların güncellemelerini rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Kişisel Profilim
https://facebook.com/okckilinc

Ayrıca sorularınızı özelden sormak ve Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili konularda bilgi almak isterseniz, kişisel profilimi de arkadaş listenize ekleyebilirsiniz. Sorularınıza en kısa zamanda cevap vermeye gayret gösteriyorum.

Twitter'da Boğaziçi...

Hazır konusu açılmışken; Facebook sayfasına ek olarak, Twitter'da @UniBogazici profilinden Boğaziçi Üniversitesi'ni takip etmenizi tavsiye ederim.

Ayrıca Boğaziçili Twitter kullanıcılarını tek tek eklediğim BOUN Community ya da Boğaziçi ile ilgili kulüp ve kurumları bir araya getirdiğimi BOUN News Twitter listelerine de abone olabilirsiniz. İki liste de sürekli olarak güncellenmektedir.

Bir Sonraki Yazımda Görüşmek Üzere, Şimdilik Hoşçakalın ;)

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...