Remedial Kelimesinin Tam Zıt Anlam Taşıdığı Yer: Boğaziçi Üniversitesi

Remedial olmanın ne demek olduğunu, Remedial olmayan bilmez. Derecelerle kazandığımız, özel üniversitelerden gelen bir dolu burs teklifini elimizin tersiyle iterek geldiğimiz üniversitemizde bir anda ikinci sınıf vatandaşa dönüşmek çok rahatsız edici bir durum.
Şahsen geçmişte 2 yıl Remedial olmuş bir öğrenci olarak; artık bizleri bir araya toplamakla yetinen değil, bu soruna bir çözüm bulan bir güce dönüşme vaktimiz geldi de geçiyor bile.

Yurt verilmemesine tepki göstermek için Güney Meydan'da yatacaksak yatalım, dönem arkadaşlarımız bizimle eğitim-öğretim hayatlarına devam edemediler diye derslere girmeyelim, ilgili birimlerin bu soruna daha dikkatli eğilmesi için birilerinin ölmesi gerekiyorsa intihar edelim. Yeter ki bir kördüğüme dönüşmüş bu soruna bir çözüm bulalım.

 %70'lere varan oranlardaki başarısızlığın tek suçlusu öğrenci olamaz, "Geçen nasıl geçiyor?" mantığı da bizi bir yere ulaştırmaz. Hele de aynı kampüsü aynı havayı paylaştığımız arkadaşlarımıza yabancılaşmak, Boğaziçi Üniversitesi ailesinin bireyleri olan bizlere yakışacak bir davranış değil.

Kimseyi havadan geçirelim demiyorum, ama tüm haklarını da elinden almayalım, onları dışlamayalım, üniversiteden soğutmayalım. Yüzlerce pırıl pırıl genci karartmayalım, yok etmeyelim.

Öncelikle Remedial Öğrencileri olarak bir araya gelelim, geçmişte Remedial Öğrencisi olmanın olumsuzluklarını yaşamış olanlar başta olmak üzere, bize destek vermek isteyen herkesle birlikte bu soruna artık bir çözüm bulalım.

Arkadaşlarımıza Yabancılaşmayalım, Onlara Destek Olalım...

Remedial Öğrenciler Grubu
http://www.facebook.com/groups/bounremedial/

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...