Garanti ve İş Bankası'na Güle Güle, En Para'ya Merhaba...

Üniversiteyi kazandığım 2003 senesinden beri Garanti Bankası, ondan çok daha zaman öncesinden beri ise İş Bankası kullanıyorum. Garanti ile üniversitem aktif bir şekilde çalıştığı için, İş Bankası ise annemler ekstra güvendiği için vardı. Ama artık ikisindeki hesaplarımı tamamen kapatıp Finansbank'a transfer oluyorum, ve 200 TL'lik hava civa parasından kurtuluyorum.

Garanti Bankası ve İş Bankası'nın en az 10 yıllık müşterileriyim ve lanet olsun onlara ki kendilerinden bugüne kadar adamakıllı bir fayda görmedim. Ülkemizdeki pek çok kurum gibi bu iki banka da, müşteriyi kapana kadar 'Balım canım!', müşteriyi kaptıktan sonra da 'Ah zalım!' mantığına geçiş yapıyorlar. Neyse ki artık Finansbank'ın iki güzel hizmeti ile kafam her zamankinden daha rahat. Şimdi onlar düşünsün :)


En Para... Bambaşka Bir Dünya...


En Para ile geçtiğimiz yılın sonlarına doğru tanıştım ve o günden beridir En Para ekibini aileden biri gibi seviyorum. Müşteri Temsilcileri o kadar güler yüzlü ve candan ki, insanın 'Acaba yanaklarınızı sıkabilir miyim?' diyesi geliyor. Ayrıca çok pozitif ve müşterinin yararına bir geri bildirim mekanizmaları var, olumsuz bir şey söyleyeceklerse bile o kadar tatlı söylüyorlar ki 'Canınız sağolsun!' diyorsunuz.

Geçen gün Yemeksepeti'nden sipariş verdim, verdiğim siparişi En Para kartımla ödediğim için %20'si geri ödenecekti. Ancak bu ödemenin gerçekleşmesi için 24 saat içinde slip bilgilerimi Yemeksepeti'ndeki ilgili yere doldurmam gerekiyormuş, ben bu detayı atlamışım. Twitter üzerinden kendileriyle iletişime geçtim, bana yine Twitter'dan ulaşıp slip bilgilerimi kendilerini ilettiğim takdirde geri ödemenin gerçekleştirileceğini söylediler. Garanti ya da İş Bankası'nda olsaydı bu durum, eminim 'Giden gitti koçum, avcunu yala!' tarzında bir cevap alırdım.

En Para... Mutlu Bir Müşteri Olmak İçin Nedeniniz Çok...


Bankayı, sadece paramı güvende tutmak ve yanımda para taşımak istemediğim için kullanan bir insan olarak 'Hesap İşletim Ücreti' adı altında gerçekleşen soygundan inanılmaz rahatsızdım. Zaten En Para ile tanışmam da tam da bu nedenle oldu. Hadi şimdi beni cezbeden özelliklerini sayıp dökelim, bir de ufak bir hesap yapalım En Para kullandığımız için yılda ne kadar tasarruf ettiğimize dair...

En Para'da Hesap İşletim Ücreti Yok... Yani İş Bankası'nın ilk 6 aylık dönem için, benden bir ay kadar önce kestiği ve yılın sonunda bir daha kesip 100TL'ye tamamlayacağı Hesap İşletim Ücreti saçmalığı En Para'da yok. Sadece bunun için bile En Para kullanabilirim, ama devamı da var :) - [100TL/yıl]

Yemeksepeti'nden Verilen Siparişlerin %20'si İade Ediliyor... Evet yanlış duymadınız, böyle ballı ekmek kadayıfı tadında bir özelliği En Para'nın. Özellikle benim gibi üniversite öğrencisi olup da bir şekilde Yemeksepeti'nden sipariş vermek durumunda kalanlar için ballı ekmek kadayıfı. Örneğin her hafta Yemeksepeti'nden 20 TL'lik sipariş veriyor olun, bu siparişin %20'si yani 4TL'si hesabınıza iade ediliyor. Bu iade ayda 16 TL, yılda ise 192TL yapar ki hiç de az bir para değil. - [192TL/yıl]


En Para'da Türk Lirası Transferleri De Ücretsiz, Banka Farkı Olmaksızın... Bugün değil bankalar arası, aynı bankanın şubeleri arasındaki para transferleri için bile abartılı fiyatlara varan ücretler kesilirken En Para'da herhangi bir kesinti gerçekleşmiyor. Bu ayrıcalık, her ay düzenli olarak bana 500 TL para gönderen Ailem'den kesilen 5TL'lerin artık kesilmeyeceği anlamına geliyor. - [60TL/yıl]

Yatırım ve Birikim Hesapları... Ne dersiniz, diğer bankaların pek bir zevkle sömürecekleri cebimizde kalan şu paraları En Para'nın Yatırım ya da Birikim Hesapları'na yatıralım ve 6 aylık dönemdeki net kazancımıza bir bakalım mı? Sizin için topladım böldüm, bir de En Para'nın Faiz Hesaplayıcısı'nı Vadeli Hesap üzerinden kullandım ve işte sonuç: 6 ay için cebimizde kalan 176 TL, 6 ay sonra 183 TL oluverdi, yani 7 TL daha kazandık. Sadece cebimizde kalan para için bile yılda 14 TL ekstra kazanıverdik :) Bir de bu kazanca, Vadesiz hesabınızda boş boş duran paralarınızı da dahil ederseniz kazancınız daha da artacaktır. En Para'nın verdiği %9,25'lik oranlar oldukça yüksek, demedi demeyin...


En Para'nın daha bir dolu avantajı var, burada saydıklarım benim en çok işime yarayanlar. Bunların yanında En Para'nın yenilikçi ve modern yapısı, kendini geliştirmek ve müşterilerine daha fazlasını sunmak için çalışan dinamik kadrosu ve sizi sıcacık saran ortamı sayesinde kendinizi gerçekten rahat ve ayrıcalıklı hissedeceksiniz. Ayrıca En Para ile her türlü bankacılık işlemini de İnternet Şubesi üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilir ve BKMExpress ile PayPal'ı rahatlıkla kullanabilirsiniz. En Para'nın diğer özelliklerini ve avantajlarını sitesinden öğrenebilirsiniz.

Karizmatik Bir BÜMED Gold Card'ım Da Var Artık...

Esasında kredi kartı kullanan birisi değilim, ancak Sevgilim ile özellikle tiyatroya gitmek istediğimizde sağdan soldan kredi kartı dilenmekten yorulduk. Artık sırf bilet almak için bir kredi kartı edinelim, durur köşede diyorduk ki karşımıza 'BÜMED Gold Card' çıktı ve çok da iyi oldu.

BÜMED Gold Card'ın oldukça şık bir tasarımı var, hatta o kartı cebime sokan biraz da o tasarımı oldu :) Bir de yanında 100 TL'lik TeknoSA Hediye Çeki verdiler ki, daha da bir güzel oldu. Şimdi bazılarınızın "Hesap işletim ücretinden dert yandın yandın, gitmişsin kredi kartı edinmişsin. Senin kredi kartı aidatlarından haberin yok galiba!" dediğinizi duyar gibiyim ve kartın bir güzel özelliği de hiçbir ücretinin olmaması. Kartı alırken ısrarla ve üstüne basa basa sordum :)

BÜMED Gold Card'ımın şuan ki limiti 1.000 TL, hiçbir kefil istemediler. Gerçi bilet alımları dışında kullanmayı düşünmüyorum, kullanırsam dahi En Para'da harcadığım kısmı nakit olarak tutmaya devam edeceğim, hiç kredi kartı mağduru olasım yok. Bir de BÜMED Gold Card ile yaptığınız alışverişlerin belli bir oranı BÜMED'e bağışlanıyor, ufaktan ufaktan bir bağışçı da oluyorsunuz.

Özetle...


En Para da BÜMED Gold Card da Finansbank ürünü ve artık bu aşamadan sonra başka bankalarla ve onların saçma sapan ücretleriyle uğraşmayı düşünmüyorum. Özellikle En Para'yı size şiddetle tavsiye ediyorum, bir köşede bulunmasında fayda var. Gerçi bir süre sonra bağımlısı olacağınızdan da şüphem yok :)

Ve Garanti Bankası ile İş Bankası, Size Bir Kez Daha Güle Güle...
Kurtuldum Artık Beni Sömürmenizden ve Bitmeyen Soygununuzdan...


*** Bu Bir Reklam Değildir.
(Tabii bu kadar övgüye Finansbank bir güzellik yaparsa da "Hayır!" demem...)

10 yorum

 1. 'Bu bir reklam değildir' !?!??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Reklam olduğunu düşünen kişiler çıkacaktır, oysa ki bir deneyim paylaşımı bu.

   Sil
 2. Bu yazıyı okumaya başladıktan sonra yaptığım ilk şey yazının en sonuna gidip acaba bu bir reklam mı diye bakmak oldu :) Ben de bu garanti bankasından bıktım usandım. Sanırım ben de enparaya geçebilirim.

  YanıtlaSil
 3. Biz de viral reklam bilmiyorduk zaten, bankanın kendi reklam görsellerini yazının içine yerleştirdikten sonra deneyim paylaşımı "kılıfı"'nda satıyorsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendinizi neye inandırmak istiyorsanız ona inandırın, ama yazı hiçbir şekilde reklam değil. Bana yansıyan faydalarını paylaşmak istedim o kadar. Ayrıca görsel hazırlayarak zaman kaybetmek istemediğim için banka görsellerini kullandım. Keşke reklam olsaydı da altıma araba falan çekselerdi, sevinirdim açıkçası :)

   Sil
 4. bümed finansbank kartına nasıl başvuruyoruz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs içerisinde bulunan Finansbank şubesinden edinebilirsiniz. Umarım fırsatları devam ediyordur.

   Sil
 5. bümed gold card'ın aidatı 75tl gözüküyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet. Bizim aldığımız dönemde bir kampanya söz konusuydu, mesela şuan 100tl'lik Teknosa hediye çekini de vermiyorlar.

   Sil

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...