Yaşanan Adres Karmaşası ve Akla Gelen Sorular...

Günün ilk saatlerinde Resmi Gazete'de yayınlanan 'riskli alan'la ilgili yazdığım içerikle ile ilgili bir düzeltmeyi sizinle paylaşacak ve ardından birkaç değerlendirmede bulunacağım.

Öncelikle Resmi Gazete'de ilan edilen ve yazıma konu olan 'riskli alan'ın Akatlar Mahallesi'nde Polis Eğitim Merkezi olduğu bilgisini tespit etmiş bulunmaktayız. Bu durumda 'Rumeli Hisarı Mahallesi' ibaresi kullanarak oluşturulan kafa karışıklığının sonucunda hatalı bir yazı paylaşmış bulunuyorum, bu nedenle tüm okuyucularımdan özür dileyerek değerlendirmelerime geçiyorum.

Hatalı Bir Yazı Sonrası Değerlendirmeler...


- Yazı içeriğimin herhangi bir şekilde değerlendirilmeden SOL Haber başta olmak üzere bir çok haber sitesinde haber yapılmış olması, halihazırda her gün bize sunulan haberlerin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha sorgullattı bana.

- Karara ek olarak sunulan koordinatların açık olmaması ve Rumeli Hisarı Mahallesi Muhtarlığı'nın Sarıyer'de olmasına rağmen, karara eklenen bilginin Beşiktaş'ta sunulması sayesinde anladım ki; köprünün yerinin yanlış anlaşılması kadar doğal bir şey yok. (Düzeltme: Köprünün yeri yanlış değilmiş, sadece güzergah bazı yıkılması muhtemel olmayan yapıların üstünden geçtiği için bir takım değiştirmeler yapılmış.)

- İçerik hatalı olsa da öğrencilerin karara şaşırmamış olması, bölgenin gerçekten de bir Kentsel Dönüşüm'e ihtiyacı olduğunu gösteriyor bana kalırsa. Tabii ki doğru bir şekilde, rantlaştırmadan yapılan bir Kentsel Dönüşüm'e.

- Yazının yarattığı etki ile ayrıca gördük ki, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri gerektiğinde kendilerini sömüren ev sahipleriyle bir olup rantlaşmaya karşı da direnebilecekler. Bence bu yazıdan sonra, ev sahiplerinin onları yalnız bırakmayan öğrencilerine daha fazla sahip çıkması gerekiyor.

- Kentsel Dönüşüm ile ilgili bu haber şimdilik hatalı çıkmış olsa da, kulislerde halen Hisarüstü bölgesinin Kentsel Dönüşüm'e dahil edileceği bilgisi dolaşmakta. Bugün değil belki ama çok yakında, bu haber doğrulanmış olacak. Benimkine bir öngörü diyelim.

Son Olarak...


Tüm okuyucularımdan tekrar özür diliyorum, sizlerle hatalı bir haber paylaşmak yapmak isteyeceğim en son şeydi. Ancak bazen bu tür sorunlar oluşabiliyor, umarım özrümü kabul edersiniz. Hatamı kısa sürede tespit edip en azından özür dileme olgunluğu göstermiş bulunuyorum. Neyse en iyisi, değerlendirmelerim üzerine odaklanalım ve bu olumsuz durumun olumlu sonuçlarını görmeye çalışalım.

Özürlerim ve Sevgilerimle İyi Akşamlar...

* Bugünün yaşanan hatanın bir daha tekrarlanmaması için, Resmi Gazete'de verilen koordinatlarını buradan kontrol edebilirsiniz: http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Documents/muhtarliklar/muhtarliklar.aspx

1 yorum

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...