Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs'e AVM Açmışlar...

Mezunlar Günü adı altında, üniversitemizin AVM'ye dönüşmesi rahatsız edici. Ticari kuruluşların, bu güne ve üniversitemize destek vermek için stand açma şartı koymaları da oldukça sevimsiz.

Her sponsorun kendi standını açması ve kendi çapında ürün tanıtımı odaklı etkinlikler yapması, üniversitemizi ucuz bir pazar havasına sokmasının yanında bütünlükten uzak bir görüntü sergilemekte.

Oysa ki, Güney Meydan bir bütün içinde değerlendirilse ve üniversitemizin köklü tarihi bu bütüne güzel bir şekilde yerleştirilse daha duygulu ve etkili bir Mezunlar Günü geçirebileceğiz.

Örnek vermek gerekirse; 31 Ekim - 31 Aralık 2013 tarihlerinde ziyarete açılan 'Bir Geleneğin Anatomisi: Robert Kolej′in 150 Yılı 1863-2013' sergisi, Güney Meydan'a gelen yola yerleştirilebilse, Mezunlar Günü öncesi yapılacak bir etkinlikle üniversitemizin sanatçılar ve öğrenciler gözünden fotoğraflarından ve resimlerinden oluşan bir başka sergi Meydan'ın her köşesinde kendine yer bulsa, ticari kuruluşların standları yerine bölümlerin kendi mezunlarını bir araya getirebilecekleri buluşma alanları oluşturulsa, etkinlik alanı tasarımı üniversitemizin tarihi dokusuyla uyumlu bir şekilde yapılsa daha güzel olmaz mıydı?

#boun #homecoming #sensizolmaz

2 yorum

  1. Saçma sapan ve gene burada olmayanları galeyana getirmeye yönelik bir yazı. Bugün güney e gitme şansına eriştim ve manzara süperdi avm ile alakası yok. Güzel bi topluluk var herkes almis ailesini gelmiş. Mezunlar sevdikleri öğretmenlerle görüşüyor. bir sportsfest zamanı neden aynı avm tepkisi verilmedi acaba? Bu sene değil ama geçen sene her yan boyner, ayakkabı markaları, algida, şampuan markalari doluyken buna niye göz yumdunuz?

    YanıtlaSil

Düşüncelerinizi Paylaştığınız İçin Teşekkürler...